Naga MarketsZdaniem AMP Capital Investors Ltd., obecnie najlepszym rozwiązaniem na rynku walutowym jest sprzedaż kiwi oraz zakup aussie. Australijska gospodarka radzi sobie coraz lepiej, dodatkowo krajowi pomoże najnowsza obniżka podatków wprowadzona przez rząd.

Nader Naeimi z AMP Capital wskazał, że premia różnicy w rentowności obligacji między Nową Zelandią a Australią zanika, w przypadku 10-letnich obligacji już całkowicie wyparowała. Brak decyzji ze strony banków centralnych (oba kraje tkwią w sytuacji silnego luzowania polityki monetarnej) sprawia, że jedyną wskazówką ruchu walut są właśnie obligacje.

Banki centralne Australii i Nowej Zelandii utrzymują rekordowo niskie stopy procentowe. Presja cenowa w Australii może zwiększać się w szybszym tempie niż u sąsiada, a to za sprawą wzrostu cen rudy żelaza, która stanowi ważną część eksportu kraju. Rentowność 10-letnich obligacji australijskich przekroczyła nowozelandzką po raz pierwszy od 2012 roku.

Różnica w rentowności obligacji została prawie zniwelowana

Podobne zdanie w sprawie sytuacji na AUDNZD ma Westpac Banking Corp. Firma dodała do swojego portfolio shorty na kiwi, w tym samym czasie wycofała krótką pozycją na aussie. Dolar nowozelandzki wzrósł w stosunku do australijskiego o 7,1% od czasu dołka w październiku do szczytu w połowie kwietnia. Od wtedy osunął się o 1,7%.

AUDNZD na wykresie dziennym


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here