Naga Marketscovid szczepionka vaccine ccPojawienie się szczepionek przeciw koronawirusowi wywołało falę optymizmu, która przyczyniła się do wzrostów na światowych rynkach finansowych. Wiele osób uważa bowiem, że rok 2020 tak wysoko podniósł poprzeczkę, że w 2021 r. nic gorszego spotkać już nas nie może. Sama szczepionka może natomiast stać się bardzo dobrą okazją inwestycyjną.

  • Inwestorzy znaleźli kurę znoszącą złote jaja?
  • Akcje spółek produkujących zamrażarki wystrzeliły
  • Akcje Amici wzrosły od marca o 99 proc.

Szczepionki rodzą okazje inwestycyjne

Firmy produkujące szczepionkę są spółkami notowanymi na giełdzie. Okazuje się jednak, że ogromnym beneficjentem masowych szczepień mogą okazać się także producenci… zamrażarek.

Te artykuły również Cię zainteresują
Mimo, iż na świecie istnieje kilka rodzajów szczepionek przeciw koronawirusowi, to jednak wszystkie z nich wymagają schłodzenia. Fakt ten sprawia, że wraz z czasem jak ogromna machina logistyczna związana z transportem, magazynowaniem i dystrybucją szczepionek nabiera rozpędu, zaczynają rosnąć również akcje spółek produkujących zamrażarek. Nie jest to oczywiście jedyna branża, która zyskać może na masowych szczepieniach. Ogromnymi beneficjentami zaistniałej sytuacji mogą okazać się bowiem także przewoźnicy i linie lotnicze zajmujące się transportem szczepionek, a także producenci fiolek i igieł jednorazowych.

Przez wzgląd na skalę i złożoność całego procesu, już okrzyknięto go „największym i najbardziej złożonym przedsięwzięciem logistycznym w historii”.

Przez wzgląd na konieczność przechowywania szczepionek w chłodniach, w ostatnim czasie zauważalnie wzrosły akcje spółek produkujących zamrażarki. Akcje południowo koreańskich producentów Daihan Scientific Co. i IlShinbiobase Co. odnotowały wzrost o ponad 340 proc. po tym, jak rząd ogłosił, że zapewnił 44 miliony dawek. Japoński producent elektroniki użytkowej i zamrażarek Twinbird Corp. wzrósł w tym roku o ponad 250 proc., podczas gdy w Indiach wartość Snowman Logistics Ltd. wzrosła o 48 proc. Wartość amerykańskiego Trane Technologies Inc. wzrosła w tym roku o 36 proc.

Akcje Amici wzrosły o 99 proc. 

Tak znaczny wzrost wspomnianych wyżej spółek rodzi pytanie, jaka przyszłość czeka notowaną na Giełdzie Papierów w Warszawie (GPW) spółkę Amica, której akcje wzrosły od początku roku jedynie o nieco ponad 2 proc. Licząc natomiast od marcowych dołków, zasięg wzrostów zwiększa się do niemal 99 proc.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułInwestorzy kupują funta i euro, a sprzedają dolara – pokazują badania BNP Paribas
Następny artykułKurs funta deklasuje waluty G8! GBP największym wygranym sesji
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here