Amica rozpocznie prace nad nową strategią długoterminową w I połowie przyszłego roku., poinformował CFO Michał Rakowski.
Amica rozpocznie prace nad nową strategią długoterminową w I połowie przyszłego roku
“W I połowie 2021 będziemy rozpoczynali prace nad nową strategią, nawet nie aktualizacją Strategii HIT 2023, ale nad nową strategią” – powiedział Rakowski podczas wideokonferencji.
Te artykuły również Cię zainteresują
Wyjaśnił, że pandemia koronawirusa nie jest bezpośrednim powodem przystąpienia do prac.
“Prace nad strategią to jest minimum rok, więc to przejdzie na 2022. A spółka ma obecną strategię do 2023 roku. Choć mamy duży feedback z bieżących analiz. Na pewno będzie to strategia długoterminowa. HIT była na 10 lat; myślę, że o takiej strategii będziemy mówić” – kontynuował Rakowski.
Zaprzeczył, by Strategia HIT 2023 miała “iść do kosza”. “Będziemy chcieli, żeby naturalnie następowało przejście z jednej strategii do drugiej. Chcemy cele HIT 2023 zrealizować” – zakończył.
Amica jest producentem sprzętu AGD, notowanym na warszawskiej giełdzie od 1997 r. Jej skonsolidowane przychody sięgnęły 3 023 mln zł w 2019 r.