Naga MarketsOglądając wykres po mojej ostatniej analizie muszę stwierdzić, że teoretycznie sprzedałbym akcje AMC. Pojawiły się świeczki poniżej wskazywanego przeze mnie poziomu. Owszem w tamtej okolicy było jeszcze kilka wsparć (o jednym z nich pisał Łukasz Nowacki), ale jak dla mnie wystąpiła na wykresie sekwencja niższych szczytów i dołków w podejściu krótkoterminowym.amc-dNa screenie pokazałem o co mi chodzi. Mój system inwestycyjny zakłada wyjście z pozycji po wystąpieniu takiego układu dołków (wiem, że układ niższych dołków nie zawsze oznacza zmianę trendu. Zazwyczaj powstaje z tego formacja kontynuacji trendu, jaką jest flaga. I to właśnie jej możemy się dopatrzeć. Moje działanie ma na celu maksymalizować zysk w podejściu krótkoterminowym i jeżeli cena powraca na wyższe poziomy, szukam miejsca na odkupienie akcji). Tak jak pisałem na samym początku, były inne wsparcia, ale nigdy nie masz pewności, które z nich by w ogóle zadziałało i najważniejsze – jak silne by było odbicie? Cena rosła (od “niższego dołka”) w sposób dynamiczny. Każda następna świeczka otwierała się z luką cenową a aktualnie siły popytu i podaży wyrównały się – widać chorągiewkę. Zapewne zastanawiasz się, czy tym razem znowu cena powędruje na wyższe poziomy? Przyznam szczerzę, że ja również jestem ciekaw. Pod kątem technicznym mamy formację kontynuacji trendu, ale mimo wszystko niższy dołek może dawać nam cichy sygnał, że trend już nie jest taki silny. 0812-amc-tygDokładniej widać na wykresie tygodniowym. Wzrosty są, ale potrzeba więcej czasu i są mniejsze.

Tradycyjnie należy odpowiedzieć na pytanie – co robić? Jeżeli masz akcje to pozostaje Ci tylko pogratulować, ponieważ spółka cały czas trwa w mocnym trendzie głównym. Jeżeli chcesz kupić akcje inwestując “pod formację kontynuacji trendu” praktycznie nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś ustawiał zlecenie na zakup akcji z Limitem Aktywacji na poziomie 175,25 zł lub czekał po prostu na świeczkę wybiciową.

amc-d-2PS. Interesującym szczegółem jest długość “masztu”, która wynosi około 25 zł. O ile dojdzie do wybicia, teoretyczny Take Profit sięgnie równej, psychologicznej bariery 200 zł – hmm, dziwny zbieg okoliczności 🙂


banner_z_kartamiConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here