Naga MarketsAmica szacuje capex na ok. 100 mln zł w 2021 r. i nie mniejszą kwotę w 2022 r.Warszawa, 26.11.2021 (ISBnews) – Amica szacuje, że nakłady inwestycyjne grupy osiągną ok. 100 mln zł w 2021 r., a w przyszłym nie będą niższe, poinformował członek zarządu ds. finansowych i zasobów ludzkich Michał Rakowski.

“Nasi dostawcy inwestycyjni mają problemy z dostępnością i realizacją tych zadań, w związku z tym prawdopodobnie wartość wydatków, które na koniec roku zrealizujemy to będzie ok. 100 mln zł” – powiedział Rakowski podczas konferencji prasowej.Dodał, że w ostatnich trzech miesiącach roku będzie “spory impakt odnośnie inwestycji” i grupa podtrzymuje w poszczególnych kategoriach następujący tegoroczny capex: 30 mln zł na rozwój mocy, 20 mln zł inwestycji odtworzeniowch, 15 mln zł na inwestycje związane z oszczędnościami i efektywnością oraz 20 mln zł na inwestycje w IT.

“Mamy pewne znaki zapytania, ile projektów jesteśmy w stanie przygotować [na 2022 rok], ale ten plan inwestycyjny nie będzie niższy niż w tym roku” – powiedział także członek zarządu.

Za 9 miesięcy tego roku w ramach działalności inwestycyjnej wydatki Amiki na rzeczowe aktywa trwałe wyniosły 43,8 mln zł.

Amica jest producentem sprzętu AGD, notowanym na warszawskiej giełdzie od 1997 r. W 2020 r. miała 3 068 mln zł skonsolidowanych przychodów.Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here