Naga Markets

Amica spodziewa się trudnego kwartału. Kurs zmierza do strefy 50 zł - zapiski giełdowego spekulantaZdecydowanie rozczarował wynikami producent AGD Amica. Spółka w miniony piątek pokazała raport za II kwartał, który był słabszy od oczekiwań analityków. Grupa Amica miała w tym okresie 7,2 mln zł straty netto wobec 21,1 mln zł zysku netto rok wcześniej. Taka strata jest ponad 10-krotnie wyższa niż prognozowana przez analityków. Producent AGD odczuwa wzrost cen surowców i zapowiada drugą turę podwyżek w drugiej połowie bieżącego roku – podała spółka w raporcie. Przychody grupy wyniosły w drugi kwartale br. 795,7 mln zł i były o 5,6% wyższe od konsensusu. Rok temu Amica miała 773 mln zł przychodów. EBITDA wyniosła -2,5 mln zł wobec 19 mln zł konsensusu i 45,9 mln zł EBITDA rok wcześniej.

“Każdy kolejny kwartał 2022 roku jest dla nas coraz bardziej wymagający. W pierwszym kwartale 2022 roku ceny surowców, komponentów czy frachtu były bardzo wysokie, na nasze koszty wpływają też wyższe wynagrodzenia pracowników. Tymczasem przed rokiem, w pierwszym kwartale 2021 roku, bazowaliśmy jeszcze w dużej części na umowach z dostawcami, które były wynegocjowane w roku 2020, dzięki czemu nie odczuwaliśmy jeszcze znacząco presji kosztowej” – powiedział członek Michał Rakowski.Kontynuacja spadków 

Ponadto spółka ocenia, że III kwartał może być jeszcze trudniejszy. Ciekawie wygląda długoterminowy wykres miesięczny. Kurs jest poniżej minimów z 2020 roku i zmierza na kolejne wsparcie w rejonie 50 zł.

amica


W CFD na akcje zagranicznych spółek możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż konto i zacznij trading.

CHCĘ HANDLOWAĆ W CFD NA AKCJE ZAGRANICZNE

77% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Autor poleca również:

XTBŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here