Naga Markets webinar


Amica odnotowała 18,87 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2018 r. wobec 25,37 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Zysk operacyjny wyniósł 29,78 mln zł wobec 38,59 mln zł zysku rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 633,88 mln zł w I kw. 2018 r. wobec 574,06 mln zł rok wcześniej.

“Sprzedaż towarów wzrosła o ponad 57 mln zł w porównaniu do ubiegłego roku. Na spadek rentowności towarów handlowych miały wpływ podwyżki cen zakupu i wzrost kosztów frachtu. Zgodnie z przyjętymi założeniami grupa koncentruje się na poprawieniu rentowności towarów, głównie poprzez eliminowanie nierentownych indeksów, a także uzyskanie synergii na rynku francuskim” – czytamy w raporcie.

W ujęciu jednostkowym zysk netto w okresie I kw. 2018 r. wyniósł 16,5 mln zł wobec 17,55 mln zł zysku rok wcześniej.

Wykres dzienny pokazuje, że kurs porusza się bokiem w ostatnim czasie, mając za sobą długotrwałe spadki. Obecnie testowane jest kluczowe wsparcie. Brak odbicia i zejście niżej, potwierdzi panujący trend spadkowy.Coinquista

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykuł4Fun Media – zysk netto 63% w górę w 1Q
Następny artykułBioton – wyniki za pierwszy kwartał
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here