Naga Marketssiedziba amicaKrajowy lider branży AGD, spółka Amica opublikowała w ubiegły piątek raport z wynikami za II kwartał. Co zaskakujące, w okresie pandemii spółka odnotowała dość porównywalne wynik jak przed rokiem. Amica miała 23,3 mln zł skonsolidowanego zysku netto w II kwartale, wobec 24,7 mln zł zysku rok wcześniej. Zysk operacyjny wyniósł 32 mln zł wobec 31 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 594,7 mln zł wobec 688,8 mln zł rok wcześniej.

  • Amica utrzymuje podobne wyniki jak rok temu
  • Cały rok także ma szansę zakończyć przybliżonym wynikiem netto

Sumując wyniki z pierwszym kwartałem, za okres całego półrocza mamy 39,6 mln zł skonsolidowanego zysku netto w porównaniu z 38 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 1 251,2 mln zł w porównaniu z 1 332,5 mln zł rok wcześniej. W całym półroczu odnotowano wzrost sprzedaży na rynku polskim, niemieckim i ukraińskim. W komentarzu spółka podkreśliła, że spodziewa się lepszych w ujęciu rocznym przychodów i wyników w III kwartale.

Amica z niezłymi wynikami

Warto przypomnieć, że spółka zazwyczaj największą sprzedaż notowała na przełomie III i IV kwartału. Jeżeli nie powtórzy się lockdown, spółka zamierza powalczyć o porównywalny wynik w 2020 roku jak przed rokiem. Rynek pozytywnie przyjął te informacje i po ponad 20% korekcie, cena próbuje wracać do trendu wzrostowego.

amica

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here