Naga Markets



Amica planuje dalszą cyfryzację, w Polsce chce wdrożyć SAP S/4HANA do 2027r.Grupa Amica planuje dalszą cyfryzację procesów biznesowych, stawiając na rozwiązanie SAP S/4HANA, automatyzujące produkcję i zarządzanie zasobami. W Polsce spółka zamierza przejść na ten system do 2027 roku i do tego czasu chce zostać także jednym z trzech kluczowych producentów AGD w Europie, podał SAP Polska.

“Grupa Amica […] sukcesywnie zwiększa wykorzystanie nowych technologii w procesach biznesowych i produkcyjnych. Firma zapowiedziała nakłady na inwestycje sięgające w bieżącym roku 150 mln zł. Amica planuje między innymi wzmocnić polskie oraz zagraniczne marki Grupy poprzez działania promocyjne, a także rozwój produkcji. W 2021 firma rozpocznie prace nad strategią S30+” – czytamy w komunikacie.



Amica została pierwszym klientem SAP w Polsce. Wraz z ekspansją zagraniczną grupy, infrastruktura IT była rozwijana i wdrażana w spółkach zależnych, m.in. w Niemczech, Rosji czy Hiszpanii, wskazano także.

“Po niemal 25 latach przyszedł czas na kolejny etap i dostosowanie do nowej wersji kluczowego systemu biznesowego: implementację SAP S/4HANA oraz migrację do SAP BW/4HANA na poziomie wszystkich przedsiębiorstw grupy” – czytamy dalej.

Inwestycja w technologię jest elementem aktualizowanej obecnie strategii transformacji, wyznaczającej Amice drogę do inteligentnego przedsiębiorstwa, podkreślono.

“Amica zdecydowała się zweryfikować aktualnie obsługiwane w systemie procesy, przyjrzeć się najnowszym rozwiązaniom informatycznym, określić, które będą odpowiadały za wsparcie poszczególnych obszarów biznesu. Na tej podstawie powstała architektura rozwiązań IT z planem ich implementacji do roku 2027. Całość została rozpisana na kilkadziesiąt projektów do realizacji w poszczególnych spółkach wraz z zależnościami pomiędzy tymi projektami. Docelowe rozwiązanie będzie łatwo skalowalne w zależności od rozwoju biznesu na aktualnych i nowych rynkach Grupy Amica” – powiedział architect of system solutions w Inteco Business Solutions, spółki należącej do grupy kapitałowej Amica Dawid Ratowski, cytowany w komunikacie.

“Inteligentne planowanie produkcji, harmonogramowanie i zarządzanie kosztami pozwalają dużym przedsiębiorstwom budować przewagę konkurencyjną oraz samodzielnie zarządzać doświadczeniami konsumentów. Nic więc dziwnego, że obserwując rynek, zauważamy wzrost wdrożeń projektów z obszaru Industry 4.0. Cyfrowa transformacja wywołuje realne zmiany w sektorze produkcyjnym, automatyzując dużą liczbę kluczowych procesów. Umożliwia robotyzację linii produkcyjnych oraz zaawansowaną analitykę w zakresie planowania finansowego i operacyjnego” – powiedział prezes SAP Polska Thomas Duschek.

SAP to koncern rozwijający oprogramowanie dla przedsiębiorstw.

Amica jest producentem sprzętu AGD, notowanym na warszawskiej giełdzie od 1997 r. W 2020 r. miała 3 068 mln zł skonsolidowanych przychodów.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: wykres cen bitcoina | jsw gpw | kghm akcje | akcje ten square games | mbank notowania | kurs orange | biomed lublin gpw |



Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here