Naga Marketssiedziba amicaAmica Wronki SA to największy polski producent sprzętu gospodarstwa domowego i jedna z najbardziej uznanych firm notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Spółka opublikowała dzisiaj wstępne wyniki za 2018 rok. Poniżej kluczowe dane z raportu.

Spółka wypracowała w 2018 roku 136,61 mln zł skonsolidowanego zysku brutto wobec 120,99 mln zł zysku rok wcześniej.

Zysk operacyjny wyniósł 152 mln zł wobec 143,52 mln zł zysku rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 2927,64 mln zł w 2018 r. wobec 2654,43 mln zł rok wcześniej.

“W wymagającym otoczeniu wypracowaliśmy satysfakcjonujące wzrosty rezultatów, a cel przekroczenia 200 mln zł rocznego wyniku EBITDA wydaje się zrealizowany, biorąc pod uwagę wartość amortyzacji za poprzednie kwartały. Jednocześnie cieszy nas odbudowa rentowności w IV kwartale, która pozwala nam z optymizmem patrzeć na cele obecnego roku” – powiedział wiceprezes Grupy Amica ds. finansowych Wojciech Kocikowski, cytowany w komunikacie.

Publikacja ostatecznych wyników w ramach raportu rocznego grupy Amica zaplanowana jest na 29 marca.

Sytuacja na wykresie:

Po słabych ostatnich latach i silnej przecenie, sytuacja spółki zaczyna się poprawiać. Nadal dysponuje ona silnymi fundamentami, co potwierdza opublikowany raport. W końcu też inwestorzy dostrzegli potencjał do powrotu do głównego trendu wzrostowego. Cena przełamała niedawno poziom oporu oparty o wcześniejsze szczyty. Wydaje się, że w dłuższym terminie cena powinna rosnąć przynajmniej do okolic 145 zł.

amica
źródło xStation 5

Zobacz także: EKO Export [EEX], Sfinks [SFS] – Gorące spółki dnia 27.02.2019Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here