Naga Markets

Amica była wczoraj najsilniejszą spółką w indeksie mWIG40W środę amerykańskie indeksy jedynie w niewielkim stopniu poprawiły wyniki z poprzedniego dnia, indeks S&P 500 zwyżkował o 0,3%, a Nasdaq zyskal 0,2%, nieco mocniej zyskały kluczowe europejskie giełdy. Dziś na sesji azjatyckiej traciła większość indeksów, w tym o 1% przecenił się Nikkei 225 i SCI.

Amica zyskała wczoraj ponad 6%

Poranne notowania kontraktów wskazują na lekko spadkowe otwarcie sesji. Wczorajszy odczyt CPI w USA wskazał na wzrost cen w grudniu o 0,5% w ujęciu m/m i o 7% r/r, inflacja znajduje się na najwyższych poziomach od 4 dekad. Już jutro na rynek napłyną pierwsze znaczące raporty amerykańskich spółek, szacunki analityków zakładają wzrost zysków dla indeksu S&P 500 o przeszło 20%.Telewizja CNN podała wczoraj, że administracja Joe Bidena przygotowała już listę sankcji przeciwko Rosji w razie eskalacji konfliktu z Ukrainą. Dziś w kalendarzu makro odczyt inflacji PPI w USA, a także liczba wniosków o zasiłki dla bezrobotnych.

Byczy rajd na krajowym rynku przyspieszył, wczoraj indeks WIG20 zyskał aż 2,8%, przy dużej wartości obrotu sięgającej niemal 2 mld zł. Na prowadzeniu są duże spółki, choć indeksy mWIG40 (+1,3%) i sWIG80 (+1,1%) również zachowują się dobrze. Wśród blue chipów stratę odnotował jedynie Lotos (-0,3%) i Dino (-0,3%), a wśród liderów znalazły się walory KGHM (+8,5%), Tauronu (+7,5%) i Allegro (+5%).

WIG w układzie dziennym
WIG w układzie dziennym

Istotnym wydarzeniem było przedstawienie przez PKN Orlen partnerów do realizacji warunków zaradczych ustanowionych przez Komisję Europejską w ramach realizacji fuzji z Lotosem. W indeksie mWIG40 jedynie Kernel (-2,4%) odnotował większy spadek, a na przeciwległym biegunie mocno zyskiwała Amica (+6,8%), Millennium (+5,6%) i DataWalk (+5,5%). W indeksie sWIG80 liderem zwyżek został Unimot (+10,1%), po publikacji informacji o zawarciu umowy przedwstępnej nabycia 100% akcji Lotos Terminale.

Z pozostałych spółek: 1. Pepco w ostatnim kwartale 2021 r. miało 1,35 mld euro przychodów (+12,4% r/r). 2. Oferta Budimeksu o wartości 595 mln zł netto została wybrana jako najkorzystniejsza w przetargu na budowę trasy tramwajowej w Warszawie. 3. Forseti IV, Invest Line E oraz BEKaP FIZ ogłosiły wezwanie na zakup pakietu reprezentującego 66% głosów na WZ Develii po cenie 3,34 zł za sztukę.

Autor: Adam Dudoń

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: neuca akcje rekomendacje | kurs euro | cd projekt notowanie | frank kurs | nasdaq indeks | kurs pkn orlen | amrest akcje notowania |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here