Naga MarketsAmica jest producentem sprzętu AGD, notowanym na warszawskiej giełdzie od 1997 roku.

amica
źródło xStation 5

Akcje spółki drożały podczas pierwszej sesji nowego tygodnia o niespełna 7% przy całkiem dobrych obrotach. Była to pozytywna reakcja rynku na opublikowane wyniki za trzeci kwartał. Z raportu wynika, że spółka wypracowała w tym okresie około 27,93 mln zł zysku netto, co jest lepszym wynikiem niż nieco ponad 22 mln zł rok temu. Także lepiej wypada wynik operacyjny i to o ponad 10 mln zł oraz przychody ze sprzedaży, które przekroczyły poziom 773 mln zł wobec nieco ponad 705 mln zł rok temu. Gorzej natomiast wygląda sumaryczny wynik od początku roku. W tym czasie spółka ma około 75,7 mln zł zysku netto, podczas gdy o tym samym czasie w 2017 roku było to już niemal 119 mln zł. Lepiej natomiast wypadają przychody, które wzrosły do poziomu 2092 mln zł. Spółka podała w komunikacie, że liczy na przekroczenie poziomu 3 mld zł przychodów do końca roku. Ponadto spółka skupuje akcje własne za kwotę około 30 mln zł. Na wykresie mamy nieznaczne przekroczenie poziomu poprzedniego dołka i próbę obrony. Jeżeli dzisiaj popyt będzie kontynuował wczorajsze odbicie, wzrosną szansę na rozwinięcie korekty do okolic linii trendu.

Orbex

Zobacz również: Poranny przegląd GPW – Pekao, LPP

Skarbiec Holding to grupa zarządzająca funduszami inwestycyjnymi oraz świadcząca usługi zarządzania portfelami instrumentów finansowych na zlecenie.

skarbiec
źródło xStation 5

Całkiem obiecująco rozpoczęła się poniedziałkowa sesja na walorach Skarbca, którego akcje od rana drożały o blisko 1%. W kolejnych godzinach wynik ten słabł i na wykresie widać możliwe problemy z wyjście ponad poziom 24 zł. Spółka opublikowała wyniki finansowe uzyskane w III kwartale roku kalendarzowego. Skarbiec odnotował 3,78 mln zł zysku netto wobec 5,11 mln zł zysku rok wcześniej. Zysk operacyjny wyniósł 4,55 mln zł wobec 6,12 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 23,07 mln zł wobec 23,07 mln zł rok wcześniej. Wyniki wypadają średnio na tle poprzedniego roku, sądząc także po reakcji rynku, może być trudno w najbliższym czasie odwrócić tegoroczny trend spadkowy.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here