Naga MarketsAmica jest producentem sprzętu AGD, notowanym na warszawskiej giełdzie od 1997 roku.

amica
źródło xStation 5

Spółka notuje mocną przecenę, jednak warto pamiętać, że przez wiele wcześniejszych lat trwały nieprzerwane wzrosty. W tym roku za spadki mogą także odpowiadać wyniki. Mimo, że przychody utrzymują się na zadowalającym poziomie to jednak zysk netto był słabszy niż przed rokiem zarówno w pierwszy jak i w drugim kwartale. Od początku tego roku spółka notuje niemal 48 mln zł zysku netto, co wygląda dość słabo na tle niemal 97 mln zł zysku przed rokiem. Kolejny raport kwartalny poznamy 19 listopada.

Orbex

Wydaje się, że rynek czeka na przełomowe informacje w sprawie zakupu praw do używania marki Fagor. W jednej z wypowiedzi wyniki, że wynik negocjacji ma być znany jeszcze w tym roku. Mocna przecena na giełdzie spowodowała, że spółka próbuje skupować akcje, co jest pozytywną oznaką. Generalnie wypowiedzi członków zarządu mogą podobać się inwestorom np. ta o obniżaniu nakładów inwestycyjnych w najbliższych latach, co może przełożyć się na podwyższanie dywidend. Na razie nie przekłada się to na zakończenie spadków. Jeżeli ruch ten będzie kontynuowany, wydaje się, że można zacząć porównywać obecny trend ze spadkami z 2011 roku. Jeżeli zasięg miałaby się powtórzyć to cena musiałaby spaść do okolic 85 zł. Umiarkowanie pozytywne jest to, że spadki od wakacji dokonywane są przy niskim wolumenie, na razie jednak brak oznak nadchodzącej poprawy.

Czytaj także: 11 BIT Studios [11B], The Farm 51 [F51] – Gorące spółki dnia 16.11.2018

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę technicznątokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here