Naga MarketsPolski producent artykułów gospodarstwa domowego raportuje wyniki za drugi kwartał bieżącego roku oraz pierwsze półrocze. W H1 2018 grupie udało się zaksięgować 1 319,3 mln zł przychodów, co przekłada się na wzrost o 10% w ujęciu rocznym.

„Jest to efekt konsekwentnej ekspansji geograficznej i produktowej Grupy Amica, które przełożyły się na wzrost sprzedaży we wszystkich regionach, szczególnie w Europie Zachodniej i na południu kontynentu. W szczególności w ujęciu rok do roku pozytywnie na przychody wpłynęło konsolidowanie od II kw. 2017 roku francuskiej spółki dystrybucyjnej Sideme, której przejęcie sfinalizowaliśmy pod koniec marca zeszłego roku” – mówi Wojciech Kocikowski, wiceprezes zarządu ds. finansowych w Amica S.A.

Marże nie wyglądają już jednak tak korzystnie i w kolejnym kwartale znajdują się pod presją spadkową – głównie z powodu kosztów generowanych przez przejętą spółkę Sideme, czy też wzrostu cen towarów.

W efekcie w trakcie piątkowej sesji na GPW, Amica rozpoczyna dzień od niemal jednoprocentowych spadków, cały czas przemieszczając się jednak wewnątrz krótkoterminowej konsolidacji rozrysowanej po wybiciu linii trendu prowadzonej po coraz niższych szczytach (od 2017 roku). Czerwona linia została przetestowana dwukrotnie od drugiej strony, nadal brakuje jednak silniejszego impulsu do odbicia.

Źródło: Tradingview.com, AMC D1

Górne ograniczenie ruchu bocznego pokrywa się z minimami z końcówki zeszłego roku. Poziom 128,00 pełnił również rolę S/R na przestrzeni roku bieżącego.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here