Naga MarketsZobacz, co napisałem w poprzedniej analizie spółki Amica

Jako, że nikt z moich czytelników nie sprawdza moich treści z przeszłości chciałbym na początku odnieść do mojej poprzedniej analizy. Niestety to podsumowanie nie może być do końca pozytywne. Moja poprzednie analiza nie sprawdziła się. Co zawiodło?

  • Wniosek nr 1: Dzieliłem skórę na niedźwiedziu !!!

Zacznijmy od początku. Pierwsze dwa screeny. Pisałem o RGR i wszystko by się zgadzało gdyby nie ostatnia niebieska strzałka od razu sugerująca spadki. Trafnie oceniłem opór w postaci luki cenowej między ceną 158 a 164 zł (cena przez chwilę miała problem) ale cały trik polegał na tym, że zadziałało wsparcie trendu bocznego, które finalnie spowodowało dłuższe wzrosty.

Te artykuły również Cię zainteresują
  • Wniosek nr 2: Widniejąca na wykresie formacja nie jest gwarancją, że cena będzie postępować według niej.

Sprawdź ofertę brokera HFT w zakresie inwestycji na spółkach z GPW


Na nic zdał się rysowany zasięg skoro nawet nie doszło do przełamania linii szyi. Inwestorzy, którzy zasugerowali się moim wpisem i zaczęli myśleć o sprzedaży w chwili publikacji poprzedniego wpisu teoretycznie nie robili źle. Ponieważ wyżej wspominany opór nadal oddziaływał na cenę (łącznie przez 6 tygodni). Z drugiej strony sprzedaż częściowa waloru nie jest czymś złym.

Identyczny błąd w interpretacji wykresu umieszczonego we wnioskach – może na wykresie widniał spodek, ale przecież nie doszło do jego realizacji.

  • Wniosek nr 3: Nie zagrywał wewnątrz formacji, czekaj spokojnie do wybicia. Lepiej stracić kilka % niż dokonać całkowicie złego wyboru.

Co się dzieje aktualnie na wykresie? Cały rynek pielęgnuje spadki a tymczasem AMC konsoliduje się z lekką tendencją wzrostową. Znalazłem coś ciekawego na wykresie tygodniowym:amc1211Bez problemu możemy zauważyć pewne podobieństwa. Widać, że cena co jakiś czas ma w zwyczaju poruszać się w troszkę podobny sposób. Wszystkie zaznaczone miejsca na wykresie są pewnego rodzaju formami konsolidacji. Konsolidacja – jak zapewne wiecie, jest czasem równoważenia się rynku. Cena w tym czasie wykreśla w widoczny sposób swoje wsparcia i z czasem swoje opory. Opory w naszym przypadku tworzy dopiero sekwencja niższych szczytów i dołków – przynajmniej tak było w ostatnich dwóch przypadkach. Aktualnie owej sekwencji jeszcze nie ma, co może sugerować, że przed nami jeszcze przez dłuższy czas cena będzie się poruszać bardziej w bok. Dopiero spadek poniżej linii wsparcia spowoduje sygnał zmiany trendu w podejściu średnioterminowym.


Mamy dla Ciebie bezpłatny eBookNarzędzia analizy technicznej spółek giełdowych


Pamiętam jak cena wybijała się nad poziom 115 zł. Osobiście nie wierzyłem w to, że wzrosty będą trwać aż tak długo.

  • Wniosek nr 4: “Graj” to, co widzisz a nie to, co myślisz.

amc1211-1W przybliżeniu widać kolejną lokalną konsolidację. Wykres tygodniowy sugeruje wzrosty, jednak mając nauczkę wybiegania do przodu, poczekam na wyjście w którąkolwiek stronę z powyższej konsolidacji.


Odwiedź nasz facebookowy profil giełdowy: Zyskowna strona giełdyConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here