TMS


Jak co środę, amerykańska Energy Information Administration publikuje najnowsze wyliczenia dotyczące zmiany w poziomie zapasów ropy naftowej Stanów Zjednoczonych. Dzisiejsze dane, po zeszłotygodniowym zaskoczeniu okazują się być zauważalnie gorsze od prognoz. Jak na publikację reagują ceny WTI? 


Ponad 3,3 mln baryłek ropy naftowej umieszczono w ostatnich dniach w amerykańskich magazynach. To wielokrotne więcej niż spodziewali się ankietowani analitycy. Prognozy zapasów zakładały bowiem spadek zapasów o 600 tys. baryłek.

Z raportu EIA wynika, że w ubiegłym tygodniu znacząco wzrósł import cennego surowca. Od poprzedniej publikacji wartość wskaźnika wzrosła bowiem do 1,722 mln baryłek. Spadają natomiast zapasy destylatów ropy – aż o milion baryłek. Zamiast spodziewanego spadku zapasów benzyny, te nieznacznie wzrosły – zaledwie o 458 tys. baryłek.

Reakcja rynku

Wydaje się, że najnowsze doniesienia z amerykańskiego rynku nie wpływają na cenę ropy naftowej w taki sposób w jaki robi to rosnąca presja geopolityczna.

Komentarze Rosjan i reakcja Donalda Trumpa na zapowiedzi reakcji w razie zbrojnego wystąpienia Ameryki przeciwko siłom prezydenta Assada w Syrii powodują, że cena czarnego złota rośnie w obawie przed ewentualnym rozwojem konfliktu w regionie. Krótko po publikacji raportu EIA, ropa WTI zmierza w kierunku $67.00:

USOIL dzięki TradingView

Reakcję widać również na wykresie USDCAD, które w reakcji na popołudniowe dane pogłębia swoje dotychczasowe spadki:

USDCAD dzięki TradingView

Handluj na walutach, indeksach i towarach wykorzystując atrakcyjne warunki handlowe. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy FX88 już terazNoble Markets

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułRyzyka finansowe dla Polski najniższe od dekady
Następny artykułŚrodowy przegląd rynków – AUDUSD, USDCAD ,GOLD
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here