Naga MarketsO godzinie 16:00 rynki poznały wyniki czerwcowych zamówień fabrycznych w USA. Po dość dobrym rezultacie za maj (0,4%) spodziewano się jeszcze większego odbicia dynamiki mdm o 0,7%. Ostateczny odczyt pokrył się z tymi prognozami.


Zgodnie z raportem Biura Cenzusowego (link) po ubiegło-miesięcznym wzroście o 0,4% nowe zamówienia w czerwcu br. wzrosły o 3,3 mld USD tj. o 0,7% do 501,7 mld USD.

Źródło: www.census.gov

Z raportu tego dowiedzieliśmy się także, że:

  • Zamówienia na dobra trwałego użytku wzrosły o 0,8% (poprzednio odnotowano spadek o 0,3%; prognozy przed dzisiejszą publikacją zakładały wzrost o 1,0%)
  • Zamówienia na dobra bez środków transportu wzrosły o 0,2% (poprzednio odnotowano wzrost o 0,3%; prognozy przed dzisiejszą publikacją zakładały wzrost o 0,4%)


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułTauron podał szacunkowe wyniki za II kw. 2018 i pierwsze półrocze
Następny artykułCzwartkowy przegląd rynków – obawy przed Brexitem osłabiają funta szterlinga
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here