Naga MarketsKurs złotego i dolara w tle spotkania Donalda Trumpa i Andrzeja DudyDonald Trump spotkał się w Białym Domu z Prezydentem Andrzejem Dudą. Dla rynków amerykańskich to nie ma specjalnie znaczenia, ale dla Nas, Polaków jest istotnym wydarzeniem. Jednak pojawiające się przecieki dotyczące współpracy wojskowej mogą okazać się zwykłą kiełbasą wyborczą.  Serdecznie zapraszamy na kolejny odcinek z cyklu programów Bogusza Kasowskiego “Today in USA“. Jest to program, z którego dowiesz się o najważniejszych i najaktualniejszych wydarzeniach ze Stanów Zjednoczonych.

Wizyta Dudy w USA to jedynie element kampanii wyborczej?

Na pierwszy ogień idzie Pancerny Brygadowy Zespół Bojowy (ABCT), który ma trafić do Polski. Jednak pytanie czy będzie to obecność stała czy (jak dotychczas) obecność rotacyjna? No i gdzie ma trafić – bo w Powidzu przetarg na budowę magazynów rozstrzygnięto pod koniec 2019 roku i jest decyzją NATO-wską a nie Amerykańską.

Dla dronów MQ-9 Reaper mamy bazę od 2018 roku i ich obecność w Polsce jest także rotacyjna – w 2018 roku były w Mirosławcu, w 2019 roku były w Rumunii a obecnie są w Estonii. Pytanie czy dojdzie do przeniesienia do Polski 480. Eskadry Myśliwskiej “Warhawks” z bazy Spangdahlem w Niemczech – jeśli tak to dopiero to będzie wzmocnieniem amerykańskiej obecności w Polsce. Jeśli nie to mamy czystą manipulację faktami, byleby tylko wzmocnić wizerunek Prezydenta Dudy przed niedzielnymi wyborami. Ale czy manipulacje w polityce to coś nowego? – oznajmił Bogusz Kasowski.

Comparic24.TV to telewizja internetowa prowadzona przez redaktorów portalu Comparic.pl Z warszawskiego studia nadajemy codziennie, przygotowując inwestorów detalicznych do kolejnej sesji już od 08:00. Dołącz do naszej społeczności już teraz i śledź transmisje na żywo między innymi na Facebooku! Subskrybuj również kanał YouTube, aby zapoznać się z najciekawszymi materiałami!

Zobacz również inne audycje:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here