Naga MarketsIndeksy w USA giełda Wall streetWłaśnie skończył się dla rynków 49 tydzień handlowy w tym roku i jak widać po wykresach głównych indeksów amerykańskich – był to bardzo udany tydzień. Amerykański indeks główny S&P500 oraz technologiczny gigant Nasdaq100 wykańczają piątkowy ruch z podejściem na rekordowe szczyty (ATH), a inwestorzy zastanawiają się, czy rajd św. Mikołaja jest jeszcze przed nami. Jednak na to składać się może wiele zdarzeń, które nadal mogą być dla obecnego roku kluczowe.

  • Przed inwestorami zostały ostatnie tygodnie handlu na rynkach
  • Te póki co stoją pod znakiem generowania coraz to wyższych, rekordowych szczytów
  • Obecnie na rynek wpływać będą takie informacje jak pomoc gospodarcza dyskutowana w Kongresie USA
  • W grę wchodzi stymulacja o wartości nawet 908 miliardów dolarów

Amerykańskie rynki znów wybijają rekordowe poziomy

Trudno byłoby nie zauważyć, że po raz kolejny główne indeksy w Stanach Zjednoczonych zakończyły ostatnią sesję handlową w tygodniu na nowych, rekordowych szczytach. Obecnie pozostały 4 niepełne tygodnie handlowe, wobec których inwestorzy oczekują jeszcze tak zwanego rajdu świętego Mikołaja, który oznacza dla rynków jedno: dalsze podciąganie wyników przed końcem roku.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jednak w nadchodzących dniach inwestorzy skupieni będą na dalszych decyzjach amerykańskiego Kongresu, który może wkrótce przekazać kolejny impuls gospodarczy, a to oznaczać może również dalszą presję popytową dla indeksów głównych. Czołowi przywódcy demokratycznego kongresu przyjęli w środę ramy pomocy w walce z pandemią o wartości 908 miliardów dolarów. Raporty wskazujące na konkretne kwoty ukazały się wkrótce po tym, jak dyrektor Narodowej Rady Gospodarczej (NEC) stwierdził, że negocjacje pomiędzy Republikanami i Demokratami nad projektem ustawy mogą posunąć się do przodu.

wykres Kurs Nasdaq D1 05.12.2020
Kurs Nasdaq D1 05.12.2020

Na obecnym etapie prezydent-elekt, Joe Biden skomentował, że Senat musi uchwalić dwustronny bodziec w celu zwiększenia produktywności kraju, ale zauważył przy tym również, że potrzeba więcej środków ekonomicznych do walki z wirusem, niż tylko bodziec finansowy. Biden w ostatnich dniach wezwał Kongres do szybkiej reakcji, ostrzegając, że gospodarka będzie nadal się pogarszać, zanim szczepionka będzie jeszcze dostępna, jeśli kraj nic nie zrobi w kwestii stymulacji. Zasygnalizowali również swój zamiar realizacji szeroko zakrojonego pakietu stymulacyjnego po inauguracji w dniu 20 stycznia.

wykres Kurs SP500 D1 05.12.2020
Kurs SP500 D1 05.12.2020

Tymczasem z drugiego frontu, marszałek Izby, Nancy Pelosi zapewniła, że prawodawstwo zostanie wykonane w “odpowiednim czasie”, zauważając, że zbyt duże pośpiech w negocjacjach może zagrozić inicjatywom, które Demokraci chcą podjąć. Mowa o włączeniu ulgi związanej z pandemią do zbiorczego rządowego projektu ustawy o finansowaniu, nad którym aktualnie debatuje Kongres. Wiele zatem obecnie na rynku głównym indeksów giełdowych zależeć będzie w jaki sposób w najbliższych dniach potoczy się sytuacja stymulacji gospodarczej w USA.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here