Naga MarketsKryptowaluty włącznie z Bitcoinem to cyfrowe zasoby, które mogą być traktowane przez użytkowników jako waluty, lecz nie są prawnym środkiem płatniczym – orzekł amerykański sąd. Popularne ICO, podczas których promuje się inwestycje w nowe kryptowaluty, wzrosły w ostatnich latach o miliardy dolarów. Sędzia federalny z Nowego Jorku orzekł we wtorek, iż amerykańskie prawo federalne może być stosowane w celu ścigania oszustw związanych z kryptowalutami.


Prawo należy interpretować elastycznie

Te artykuły również Cię zainteresują
Orzeczenie sędziego Raymonda Deariego z Brooklynu pozwala prokuratorom federalnym ścigać sprawcę kryptowalutowego przestępstwa Maksia Zaslavskiy. Mieszkaniec Brooklynu został aresztowany w listopadzie zeszłego roku pod zarzutem oszukania inwestorów na dwóch kryptowalutach, naruszając tym samym federalną ustawę o giełdzie papierów wartościowych.

Prokuratorzy stwierdzili, iż Zaslavskiy w zeszłym roku zebrał co najmniej 300 000 USD od inwestorów w kryptowalucie o nazwie Recoin, która jak twierdził miała pokrycie w nieruchomościach oraz w kryptowalucie Diamond, która rzekomo mogła być wymieniona na diamenty.

W rzeczywistości prokuratorzy ustalili, że żadna z kryptowalut nie ma pokrycia ani w nieruchomościach ani w diamentach.

Na prośbę o komentarz do sprawy prawnicy Zaslavskiy’ego odmówili wypowiedzi.

W marcu prawnicy oskarżonego wnieśli pismo do sędziego Deariego o oddalenie zarzutów, argumentując, że REcoin i Diamond są wirtualnymi walutami, a nie papierami wartościowymi, a zatem nie są objęte amerykańską ustawą o giełdzie papierów wartościowych.

Zobacz również: FINRA: Przez 3 lata dystrybuowali nielegalne krypto-instrumenty

Sędzia odrzucił tę argumentację zaznaczając we wtorek, że federalne prawo dotyczące papierów wartościowych należy interpretować “elastycznie”.  Zauważył również, iż amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) oświadczyła, że ​​uważa niektóre kryptowaluty za papiery wartościowe.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułAsbis [ASB] – wyniki w górę, kurs nadal w bok – analiza na zamówienie
Następny artykułGuten Morgen DAX 12.09.2018
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here