Naga MarketsPKBJednym z najważniejszych wydarzeń piątkowej sesji bez wątpienia była zaplanowana na godzinę 14:30 publikacja wstępnego wyniku dynamiki Produktu Krajowego Brutto (PKB) w Stanach Zjednoczonych. Wskaźnik ten obrazuje wartość rynkową wszystkich wytworzonych dóbr i usług w gospodarce przez określony czas. W tym konkretnym przypadku mówmy o raporcie za pierwszy kwartał br.


Zgodnie z oczekiwaniami

Z raportu Bureau of Economic Analysis (Biuro Analiz Ekonomicznych USA) wynika, iż zgodnie z rynkowymi oczekiwaniami, realny Produkt Krajowy Brutto wzrósł w pierwszym kwartale 2019 roku o 3,1%. Warto w tym miejscu przypomnieć także, że trakcie ubiegło-miesięcznych, pierwszych szacunków zakładano natomiast wzrost o 3,2%. Nie zmienia to jednak faktu, że odczyt za Q1 2019 jest i tak zdecydowanie lepszy od 2,2% raportowanego w ostatnim kwartale minionego roku.

Te artykuły również Cię zainteresują
Przyspieszenie tempa wzrostu realnego PKB w pierwszym kwartale odzwierciedlało wzrost wydatków administracji państwowej i samorządowej, przyspieszenie inwestycji w zapasy prywatne i w eksport oraz mniejszy spadek inwestycji mieszkaniowych. Zmiany te zostały częściowo zrekompensowane przez spowolnienie inwestycji w sektorze budownictwa mieszkaniowego oraz spadek wydatków rządu federalnego.

PKB USA

Liczba zdeklarowanych wstępnie bezrobotnych rośnie wolniej niż zakładano

Równocześnie poznaliśmy także cotygodniowy raport amerykańskiego Departamentu Pracy dotyczącego liczby złożonych wniosków o przyznanie zasiłku dla bezrobotnych.

Jak wynika z najnowszego raportu Department of Labor, pomimo prognoz zakładających wzrost do 216 tys. z 212 tys. poprzednio, w tygodniu kończącym się 25 maja 2019 roku liczba wstępnie zadeklarowanych bezrobotnych uplasowała się na poziomie 215 tysięcy, co oznacza wzrost o 3 tys. w porównaniu z poprzednim tygodniem.

Mniejszy niż zakładano wzrost liczby zdeklarowanych wstępnie bezrobotnych przyczynił się do spadku 4-tygodniowej średniej, która wyniosła 216,750 wobec 220,500 tys. poprzednio.

Liczba zdeklarowanych wstępnie bezrobotnych w USA

Spoglądając na notowania pary walutowej EURUSD zauważymy, że kurs znalazł się w okolicy dość istotnego wsparcia. Jeżeli tylko poziom ten zostanie trwale pokonany, spodziewać moglibyśmy się nawet dalszej aprecjacji kursu dolara amerykańskiego wobec euro.

3 sposoby wykorzystania średnich kroczących w tradingu – zapisz się na webinar

Kurs euro wobec dolara amerykańskiego
EURUSD H4

Naga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułWIG20 najwyżej od tygodnia. CCC zyskuje 6% i napędza wzrosty
Następny artykułBrexit: Wielką Brytanię czeka podwyżka stóp procentowych?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here