Naga Markets

Zgodnie z pierwszą oficjalną prognozą amerykańskiego produktu krajowego brutto (PKB) w drugim kwartale 2017 roku, dynamika wskaźnika plasowała się na poziomie 2,6%, czyli poniżej oczekiwań analityków. Dodatkowo rezultaty za pierwszy kwartał zostały zrewidowane spadkowo do poziomu 1,2%, co wywołało negatywną rekację USD.


Wyraźne odbicie, jednak gorzej niż zakładali ekonomiści

Z raportu BEA wynika, że PKB Stanów Zjednoczonych w Q2 2017 osiągało dynamikę +2,6%, czyli delikatnie poniżej prognoz ekonomistów sugerujących wzrost o +2,7% kw/kw. Negatywnym czynnikiem okazała się również spadkowa rewizja rezultatów za pierwszy kwartał – z 1,4% do 1,2%. Osunięcie wyników jest niepokojące, gdyż nastąpiło pomimo silnego odbicia wyników konsumpcyjnych (rewizja z 1,1% kw/kw do 1,9%).Dodając do tego osunięcia deflatora PKB do 1,0% kw/kw (prognoza 1,3%, poprzednio 1,9% – wynik zrewidowano do 2,0%) otrzymujemy negatywny obraz łącznego raportu, który przełożył się na deprecjację dolara na rynkach.

Amerykańskie PKB kwartalne w ujęciu historycznym. Źródło: BEA

USD na nowych maksimach sesyjnych

W pierwszej reakcji na raport BEA dolar amerykański wyraźnie tracił do głównych walut (średnio kilkadziesiąt pipsów). Ruchy na EUR/USD zatrzymały się pod oporem 1.1755:

EUR/USD H1

Najsilniejszą deprecjację obserwowano jednak w przypadku USD/CAD. Ruch spotęgowały korzystne wyniki kanadyjskiego PKB również publikowane o 14:30 (+0,6% m/m w maju w stosunku do +0,2% z kwietnia):

Wypróbuj rachunek w Windsor Brokers. Konto handlowe w walucie bazowej PLN. Dostęp do konta handlowego MT4 w lokalnej walucie pozwoli na zaoszczędzenie cennego czasu i pieniędzy na konwersji walut oraz rocznych rozliczeniach. Zapoznaj się z ofertą.

USD/CAD H1 – prawie 90 pipsów spadków zatrzymane na wielomiesięcznym wsparciuŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here