Naga Markets


Wzrost rentowności amerykańskich dziesięciolatek czyli dziesięcioletnich obligacji skarbowych powyżej poziomu trzech procent został ciepło przyjęty przez rynki finansowe. Ostatni raz taka sytuacja miała miejsce pod koniec 2013 roku, co zbiegło się również z lokalnym, szczytem na USDJPY. Teraz ma być jednak inaczej…


Kombinacja wyższych rentowności amerykańskich obligacji dziesięcioletnich oraz prognoz kolejnych podwyżek FOMC wspiera wycenę USDJPY – relacjonują ostatnie dni na parze analitycy Danske Bank.

Para powraca powyżej poziomu 109,00, docierając do okolic z początku lutego. Gdyby dzienna świeca USDJPY zamknęłaby się w obecnym kształcie byłaby to szósta z kolei sesja, w trakcie której pierwsze skrzypce grają byki.

Analitycy Danske Bank pozostają optymistycznie nastawieni co do dalszych wzrostów pary przekonując, że dopóki zmienność amerykańskich stóp procentowych nie wzrośnie gwałtownie, dopóty rynek długu wspierać będzie kupujących dolary. 

USDJPY dzięki TradingView

Aktywny handel najlepiej prowadzić u sprawdzonego brokera. Poznaj zalety Naga Markets>>>

Pokonanie poziomu 108,00 23 kwietnia z pewnością rozszerzyło przedział zmiany na USDJPY, który wynosi obecnie 105-110. Niemniej jednak w naszej opinii powrót pary powyżej 110,00 wymagałby znaczącej, gołębiej zmiany w retoryce Bank of Japan – przekonuje Danske Bank. BoJ podejmie decyzję monetarną oraz opublikuje najnowsze oświadczenie już w ten piątek, 27 kwietnia.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułCapital.com uruchamia nową aplikację edukacyjną
Następny artykułPoznaj najskuteczniejsze formacje cenowe razem z Comparic.pl – webinar o 20:30!
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here