Naga MarketsFlaga USAPunktualnie o godzinie 16:00 rynki poznały jedne z naistotniejszych, zaplanowanych na dziś publikacji makroekonomicznych. Mowa tu oczywiście o listopadowych wynikach raportu amerykańskiego Biura Statystyki Pracy odnośnie sondaży JOLTS, które badają liczbę otwartych miejsc pracy, zatrudnienia, zwolnień i zmiany netto ogólnej kondycji rynku.


JOLTs czyli Job Openings and Labor Turnover surveyto przeprowadzana i publikowana przez amerykańskie Bureau of Labor Statistics ankieta, która pozwala ocenić sytuację na rynku pracy. Wskaźnik mierzy liczbę otwartych wakatów czyli miejsc pracy stworzonych, a jeszcze nie obsadzonych do ostatniego dnia roboczego miesiąca kalendarzowego. Jak to zazwyczaj bywa, im wyzszy odczyt wskaźnika tym teoretycznie lepszy jest to sygnał dla waluty. Niższe wartości JOLTs będą z kolei niedźwiedzim sygnałem dla dolara.

Te artykuły również Cię zainteresują
JOLTs poniżej oczekiwań

Prognozy zakładały, że liczba otwartych wakatów wyniosła w kwietniu br. 7,479 miliona, a więc nieco mniej niż poprzednia publikacja (7,488 mln. Obecny odczyt na poziomie 7,449 mln okazał się więc znacząco gorszy od oczekiwanego. Negatywny wydźwięk tej publikacji wzmagała także ujemna rewizja ubiegło miesięcznego rezultatu (do 7,474 mln.). Warto przy tym jednak przypomnieć, że w dalszym ciągu jest to jednak jeden z czterech najlepszych rezultatów od początku publikacji tego raportu a więc od 2001 roku. Pełna treść raportu znajduje się pod linkiem.

JOLTs

Spoglądając na notowania pary walutowej EURUSD zauważymy, że pomimo rozczarowującego rezultatu amerykańskich JOLTsów, tuż po publikacji tego raportu kurs dolara zyskiwał wobec euro. W chwili obecnej obserwujemy test lokalnego wsparcia i jeżeli tylko poziom ten zostanie pokonany, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się dalszych spadków.

Piramidowanie pozycji w tradingu – zapisz się na webinar

Kurs euro wobec dolara amerykańskiego
EURUSD H1

Naga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułFatalne dane z UK nie pomagają funtowi. Kurs GBP/USD traci
Następny artykułWielki finał studenckiego konkursu TMS Brokers!
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here