Naga MarketsO godzinie 16:00 rynki poznały wyniki listopadowego raportu amerykańskiego Biura Statystyki Pracy odnośnie sondaży JOLTS, które badają liczbę otwartych miejsc pracy, zatrudnienia, zwolnień i zmiany netto ogólnej kondycji rynku.


Jak wynika z raportu, jobs opening nie uległy większej zmianie – 5,522mln, przy prognozie 5,500 mln oraz wyniku z poprzedniego miesiąca 5,451 mln (po spadkowej rewizji) jest jedynie kosmetyczną różnicą. Pełna treść raportu znajduje się pod linkiem.

Źródło: BLS
Źródło: BLS

Publikacja w pierwszej chwili wywołała umocnienie Eurodolara o kilka pipsów, ostatecznie jednak zaczął się osuwać. Jeżeli chodzi o obraz całej sejsi, to jej początek przyniósł kontynuację wzrostów poniedziałkowych. Jej zdecydowana większość to jednak spadki, które zatrzymały się dopiero w okolicach 50% zniesienia Fibonacciego:

EUR/USD M5
EUR/USD M5

O wiele bardziej interesujący w tym momencie wydaje się jednak obraz na interwale D1. Sesja wtorkowa po raz kolejny nieudanie (jak na razie) testuje 1.0600, który od końca grudnia trzyma notowania w ryzach. Opór wzmacnia dodatkowo 23.6% zniesienia Fibonacciego. O ile świecy z 10 stycznia nie jesteśmy w stanie nazwać książkowym pin barem, to z pewnością widać fałszywe wybicie, co dla niektórych traderów jest już wystarczającym sygnałem do wejścia w pozycję:

EUR/USD D1
EUR/USD D1


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here