Naga MarketsOstatni tydzień nie był zbyt udany dla amerykańskich indexów. Zarówno Nasdaq jak i S&P500 zakończyły tydzień na nieznacznych minusach, również lokomotywa tej hossy czyli spółka Apple nie zdołała się utrzymać na historycznym maksimum. Jednak ta słabość indexów amerykańskich w ostatnim tygodniu lutego może nieco zamazywać obraz ogólnej sytuacji jaki tam panuje w średnim terminie. A w długim terminie po prostu mamy hossę w pełnej okazałości.

NASDAQ

Na Nasdaq po dwóch spadkowych miesiącach, luty zakończył się mocną świecą wzrostową w pobliżu górnego ograniczenia kanału wzrostowego, w którym index się porusza. Zostało niespełna 400pkt, żeby index dotarł do poziomu szczytu bańki internetowej z marca 2000 roku.

2015-03-01_analiza_weekendowa_NASDAQ_Monthly
Na interwale tygodniowym trochę słabiej to wygląda. Ostatni tydzień to doji i wskaźnik DTOSC tygodniowy w strefie wykupienia, możliwy jest jeszcze ruch indexu w górę po czym korekcyjny spadek nawet w okolice 4000pkt co i tak nadal nie zmieni trendu na spadkowy.

2015-03-01_analiza_weekendowa_NASDAQ_Weekly

S&P 500

Zanegowana została na interwale miesięcznym spadkowa formacja gwiazdy wieczornej i index osiągnął nowy szczyt, na którym dostał zadyszki. Do górnego ograniczenia kanału wzrostowego zostało tylko 50pkt, a ewentualna korekta może zaprowadzić index nawet do poziomu 1930pkt. Przebicie tego poziomu otwierałoby drogę do poziomu 1800pkt co odpowiada analizie S&P500 falami elliotta. Według fal ciągle index znajduje się w dużej fali 3, w najbliższym czasie powinna nastąpić duża spadkowa fala 4 po czym jeszcze jedna wzrostowa fala 5.

2015-03-01_analiza_weekendowa_SP500_MonthlyConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here