Naga MarketsPoniedziałkowa sesja przynosi ze sobą niezwykle pozytywne wzrosty na notowaniach amerykańskich indeksów Nasdaq i S&P500, których wyceny znalazły się na najwyższych poziomach w historii. Za jeden z powodów tej aprecjacji upatruje się wyczekiwaną przez inwestorów obniżkę stóp procentowych Rezerwy Federalnej.


Już w najbliższą środę poznamy decyzję monetarną amerykańskiej Rezerwy Federalnej. Szacuje się, że w trakcie październikowego posiedzenia Fed po raz kolejny zdecyduje się obniżyć stopy procentowe do poziomu 1,75% z 2,00% obecnie.

Za wzrost optymizmu na światowych rynkach odpowiedzialne są także Chiny, które w miniony weekend przyznały, iż części tekstu dotyczącego pierwszej fazy umowy handlowej z USA jest “w zasadzie ukończona”.

Nasdaq na historycznych szczytach

Spoglądając na notowania NASDAQ Composite zauważymy, że wartość indeksu już w piątek przekroczyła barierę 8 tys. pkt. Wówczas doszło jednak tylko do zrównania z ustanowionymi w lipcu br., dotychczasowymi, historycznymi szczytami. Dziś bariera ta została przełamana, w efekcie czego rynek znalazł się na najwyższym poziomie w historii.

Notowania Nasdaq
Nasdaq

S&P 500 najwyżej w historii 

Równie optymistycznie wygląda także obecna sytuacja na notowaniach S&P 500. W tym przypadku rynek przekroczył barierę 3030 pkt. co jest najwyższą jego wyceną w historii.

Notowania S&P 500
S&P 500

Warto w tym miejscu wspomnieć, że według podstawowych założeń klasycznej analizy technicznej, pokonanie jednego oporu mogłoby otworzyć drogę do dalszych wzrostów w rejon kolejnego poziomu. O ile potencjał wzrostowy na notowaniach Nasdaqa i S&P 500 faktycznie zdaje się tu potwierdzać, o tyle niemożliwe jest wyznaczenie kolejnego, istotnego poziomu oporu. Żaden z tych rynków nigdy w przeszłości nie znajdował się na wyższych poziomach, a co za tym idzie, na wiemy gdzie dokładnie mogłaby pojawić się reakcja podażowa.


Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 3 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkiem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority, jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułDraghi ustępuje, a perspektywa dla euro pozostaje ponura
Następny artykułRynki czekają na decyzję FOMC w sprawie ewentualnego obniżenia stopy procentowej
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here