Naga Markets

Amerykańskie indeksy nadal we wzrostach. Wyniki wspierają sentymentNa Wall Street nadal panuje pełna koncentracja wobec publikowanych raportów kwartalnych przez największe spółki z parkietu. W piątek inwestorzy nadal trawili wyniki Tesli oraz przyglądali się temu jak radził sobie w ostatnich trzech miesiącach 2022r. American Express Company. Akcje przedsiębiorstwa finansowego skoczyły w piąte ponad 12 procent po publikacji raportu za IV kwartał.

  • W piątek inwestorzy nadal przyglądali się raportom finansowym największych spółek
  • Wśród nich można było wyłonić spółkę American Express Company
  • Najsilniejsze wzrosty odnotował jednak nadal sektor technologiczny 
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Wall Street pnie się wyżej po wynikach

W ostatnim dniu handlowym ubiegłego tygodnia indeksy na Wall Street zamknęły się z zyskami, ponieważ wyniki finansowe za czwarty kwartał i dane wyznaczyły ten tydzień handlu. Boeing, American Airlines, Mastercard, Chevron i American Express opublikowały optymistyczne raporty, które stanowiły punkt dnia.Według raportu American Express Company Przychody w czwartym kwartale wyniosły 14,18 mld dolarów, co oznacza wzrost o 17% w porównaniu z analogicznym trymestrem rok wcześniej, natomiast jej całoroczny zysk odnotował skok o 25%. Akcje podmiotu skoczyły w piątek o 12% po opublikowaniu optymistycznych wyników finansowych za ostatni kwartał roku fiskalnego 2022.

wykres Kurs indeksu S&P 500  30.01.2023
Kurs indeksu S&P 500 30.01.2023

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w kontrakty FUTURES

Sprawdź ofertę Interactive Brokers

Tymczasem również Tesla Inc. odnotowała 33% tygodniowy wzrost po ujawnieniu, że jej przychody za czwarty kwartał wyniosły 24,3 mld USD, co stawia akcje producenta samochodów na drodze do najlepszego tygodnia od maja 2013 roku.

Finałem dnia w związku z tym był wzrost indeksu Dow Jones Industrial Average o 0,08% wyżej, indeksu technicznego Nasdaq 100 o 0,96%. Na koniec benchmark S&P 500 wzrósł o 0,25% ze spółką Tesla Inc. na czele.

Autor poleca również:

AVA Trade

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułIle kosztuje dolar 30.01.2023? Kurs dolara do złotego (USD/PLN) w poniedziałek
Następny artykułCena złota o 6% wyższa niż na początku roku, czy Fed przerwie zwyżkę?
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.