Naga Markets


labor day usa ccO godzinie 14:30 rynki poznały jedyne istotne dane czwartkowego popołudnia – i gdyby nie publikacja protokołów RBA w godzinach nocnych, to tak naprawdę całej sesji. Mowa o amerykańskich odczytach housing starts oraz building permits, które plasowały się poniżej prognoz rynkowych i wyników z wcześniejszego miesiąca.


Gorsze dane za sierpień

Zgodnie z danymi opublikowanymi przez Biuro Cenzusowe USA pozwolenia na budowę w sierpniu wypadały na poziomie 1 139 000, co jest spadkiem o 0,4% w stosunku do zrewidowanych wartości lipcowych 1 114 000 oraz o 2,3% w stosunku do tego samego okresu rok wcześniej.

Housing starts natomiast – wskaźnik badający ilość nowych prywatnych domów, których budowa rozpoczęła się w badanym okresie – wyniósł 1 142 000, co oznacza spadek o 5,8% poniżej wyników lipcowych. W ujęciu rok do roku (rdr) rezultat okazał się jednak lepszy o 0,9%.

Pełny raport biura cenzusowego dostępny jest w formie pliku PDF.

USD niewzruszony

Gorsze dane nie wywołały jednak silniejszej reakcji rynkowej. Zgodnie z zapowiedziami analityków, handel przed środowymi posiedzeniami BoJ i FED jest mocno ograniczony i wszyscy czekają na to co powiedzą banki centralne.

EUR/USD D1
EUR/USD D1

Sytuacja na EUR/USD nie uległa praktycznie żadnej zmianie (Eurodolar przez chwilę zyskiwał kilka pipsów zaraz po publikacji) i nadal czekamy na domknięcie świecy dziennej w obecnej formie.

Trochę silniejsze cofnięcie obserwowane na USD/JPY, zakres jednak też nie należał do najszerszych i zamknął się w przedziale 10 pipsów.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here