Naga Marketssales_report_stock_statistics-512Newsy ze świata to cykl artykułów prezentujący najważniejsze informacje minionego dnia. Znajdziecie tu przegląd wydarzeń makroekonomicznych, raporty spółek i inne ważne dla inwestorów dane. Dzięki niemu łatwiej zrozumiecie zachodzące na rynkach ruchy oraz będziecie mogli przygotować dalszą strategię. Przegląd będzie przydatny również dla osób grających na nowojorskiej giełdzie, gdyż publikowany będzie zawsze w okolicach otwarcia na Wall Street.


  • Amerykańskie giełdy ruszą z dużym plusem. Kontrakty futures na Dow podniosły się o 300 pkt, na S&P500 o 37 pkt oraz na NASDAQ o 79%. To reakcja na spadki giełd w piątek oraz wolny poniedziałek. Również w Europie dzień wygląda dobrze – FTSE 100 rośnie o 1,8%, DAX o 2,3%, CAC 40 o 1,9%, a IBEX o 1,5%.
sendp
S&P futures
  • Chińczycy podejmują ruchy w celu ograniczenia wahań na giełdach. Wczoraj Pekin ogłosił, że zniesie podatek dochodowy na dywidendy dla osób, które są w posiadaniu akcji danej spółki co najmniej od roku. Ma to zachęcić inwestorów do długoterminowych zakupów zamiast krótkotrwałej spekulacji. Krążą również plotki na temat powstania specjalnego systemu, który będzie zawieszał tymczasowo handel w przypadku zbyt dużego ruchu akcji w którąś stronę.
sha
Shanghai Composite dziś ruszył w górę
  • Japońskie PKB w drugim kwartale cofnęło się mniej od oczekiwań. PKB w ciągu ostatnich trzech miesięcy zmniejszyło się o 0,3%, nieco mniej od oczekiwanych 0,4%. W ujęciu rocznym po uwzględnieniu sezonowości spadek wynosi 1,2% zamiast spodziewanych 1,8%.
USDJPYH1
USD/JPY – wykres H1
  • Na spotkaniu G20 Chińczycy mówili o stabilności. Wszyscy czekali na słowa reprezentantów Chin na spotkaniu G20. Minister finansów Lou Jiwei potwierdził problemy ze wzrostem gospodarczym Chin, zapowiedział również, że wydatki rządowe w tym roku wzrosną o 10%. Zdaniem szefa PBOC rajd spadkowy na rynku akcji jest już blisko końca, a prawdziwa gospodarka nie ucierpiała na ostatnich ruchach.
USDCNHH1
USD/CNH – wykres H1


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here