Naga MarketsWall Street ruszyło we wtorek do zakupów po dobrych raportach kwartalnych wielu spółek. Najważniejsze indeksy zamknęły się na najwyższym poziomie w kwietniu, inwestorzy wierzą w to, że dobre wyniki są wskaźnikiem świetnej kondycji gospodarki. Największym zwycięzcą dnia jest bez wątpienia Netflix, którego cena znalazła się na historycznym maksimum.

Wszystkie 11 sektorów S&P500 zamknęło się na plusie, na czele wzrostów były branża technologiczna oraz dóbr luksusowych. Tak kształtowały się wyniki poszczególnych indeksów:

S&P500: +1,07%, 2706 pkt, najwyżej od 21 marca

Nasdaq: +1,74%, 7281 pkt, najwyżej od 21 marca

DJIA: +0,87%, 24786 pkt, najwyżej od 16 marca

Wszystkie trzy indeksy znalazły się powyżej średniej 50-dniowej. Znalezienie się powyżej tego poziomu może sygnalizować zmianę sentymentu inwestorów.

Indeks zmienności VIX spadł wczoraj o 7,91%. Jest to najniższa wartość od 9 marca. Wskaźnik ten ma w zwyczaju poruszać się w przeciwnym kierunku co ceny akcji, więc to nic dziwnego.

Świetne wyniki Netflixa

Po zamknięciu amerykańskiej sesji w poniedziałek Netflix ogłosił swoje wyniki kwartalne. Firma dała radę utrzymać wzrost subskrybentów, szczególnie poza USA. Spółka zaliczyła największy wzrost przychodów w ujęciu rocznym od początku istnienia.

Na reakcję inwestorów nie trzeba było długo czekać. Wycena spółki wzrosła o 9,19%, z czego ponad połowa jeszcze prze otwarciem wtorkowej sesji. Reed Hastings z Netflixa powiedział, że wyniki firmy są głównie spowodowane gwałtownym wzrostem międzynarodowym, szczególnie w Indiach.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here