Naga MarketsO godzinie 14:30 rynki poznały sporą paczkę danych z amerykańskiego rynku dotyczącą inflacji konsumenckiej, rozpoczętych budów domów, pozwoleń na budowę oraz wniosków o zasiłki dla bezrobotnych. W poniższym artykule przyglądamy się CPI


Październikowa inflacja zgodnie z oczekiwaniami

Tak jak spodziewały się rynki, październikowa inflacja CPI rdr plasowała się na poziomie 1.6% wzrastając z pułapu 1.5%. Osłabiała się jednak inflacja bazowa z 2.2% do 2.1% za miniony miesiąc. Ogólnie rzecz biorąc wyniki inflacyjne okazały się raczej neutralne – pozytywnym zaskoczeniem był wzrost CPI mdm z poziomów 0.3% do 0.4% (rynki zakładały utrzymanie dotychczasowej dynamiki).

Na poniższym wykresie widzimy roczną zmianę CPI – niebieska linia to pełny wskaźnik, czerwona prezentuje natomiast inflację bazową z wykluczeniem żywności i energii:

Źródło: BLS
Źródło: BLS

Pełny raport BLS dostępny pod linkiem.

Umocnienie dolara po danych

W miarę neutralny raport CPI nie byłby w stanie z pewnością wywołać ruchów na dolarze jednak w połączeniu z korzystnymi jobless claims, pozwoleniami na budowę oraz housing starts USD mógł pozwolić sobie na aprecjację. Eurodolar na danych umacniał się o około 30 pipsów i ponownie wylądował pod opisywanym przez nas w ostatnich dniach wielokrotnie poziomem S/R na wysokości 1.0710:

EUR/USD M30
EUR/USD M30

Na USD/JPY ruch w zakresie prawie 40 pipsów w górę i test wcześniej rozrysowanych szczytów tuż pod 78.6% zniesienia Fibonacciego:

USD/JPY M5
USD/JPY M5


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here