Naga Marketsmężczyzna szukający pracyWraz z wybiciem godziny 14:30 rynki poznały jedne z ważniejszych, zaplanowanych na dziś danych ze Stanów Zjednoczonych. Mowa tu oczywiście o cotygodniowym raporcie amerykańskiego Departamentu Pracy dotyczącego liczby złożonych wniosków o przyznanie zasiłku dla bezrobotnych oraz wynikach inflacji producenckiej (PPI).


Jak wynika z najnowszego raportu Department of Labor, pomimo i tak już pesymistycznych prognoz zakładających wzrost do 213 tys. z 203 tys. poprzednio, w tygodniu kończącym się 7 grudnia 2019 roku liczba wstępnie zadeklarowanych bezrobotnych uplasowała się na poziomie 252 tysięcy, co oznacza wzrost aż o 49 tys. w porównaniu z poprzednim tygodniem. Warto także zwrócić uwagę, że jest to najwyższy poziom od stycznia br. i 2. najwyższy od stycznia 2018 r.

Fakt ten przyczynił się także do wzrostu 4-tygodniowej średniej, która wyniosła 224,000 wobec 217,750 tys. poprzednio.

Poniżej historyczne zestawienie dostosowanych sezonowo jobless claims
Pełny raport dostępny pod linkiem

Zdecydowanie lepiej od liczby zdeklarowanych wstępnie bezrobotnych prezentowała się natomiast ilość kontynuacyjnych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych. Okazuje się bowiem, że pomimo prognoz zakładających spadek do 1.678 tys. z 1.698 tys., ostatecznie odnotowano ich spadek aż do 1.667 tys.

Inflacja producencka rośnie szybciej niż zakładano

Równocześnie poznaliśmy także dane dot. inflacji producenckiej (PPI). Jak się okazuje, indeks cen producentów utrzymał się w listopadzie br. na stabilnym poziomie, co okazało się wynikiem gorszym od prognoz zakładających wzrost o 0,2%. To wszystko sprawiło, że w ujęciu rocznym odnotowano wzrost jedynie na poziomie 1,1%.

Kurs dolara zyskuje mimo rozczarowujących danych z USA

Spoglądając na notowania głównych par walutowych dostrzec można, że mimo fatalnych danych z USA, chwilę po publikacji kurs dolara znacząco zyskiwał.

Jeżeli tylko aprecjacja USD będzie kontynuowana, kurs pary walutowej GBPUSD mógłby dotrzeć w najbliższym czasie w okolice 1.31.

Weź udział w darmowym webinarze i poznaj
7 kroków jak zbudować swoją strategię inwestycyjną

Kurs funta do dolara
GBPUSD M15

logo Naga MarketsNaga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułAkcje Budimexu i WIG-Budownictwo szaleją. 40% wzrostów w dwa miesiące
Następny artykułLive Trading z Maksymilianem Bączkowskim – weź udział w handlu na żywo
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here