Naga MarketsO godzinie 14:30 rynki zapoznały się z danymi, które opublikował amerykański DOL. Mowa tu o coczwartkowych wnioskach o zasiłki dla bezrobotnych w USA oraz kanadyjskich pozwoleniach na budowę.


Claimsy w dół o 25 tysięcy

Zgodnie z informacjami, które amerykański DOL publikował o godzinie 14:30, w tygodniu kończącym się 1 kwietnia, liczba osób ubiegających się o zasiłki dla bezrobotnych w USA wyniosła 234 tysięcy. Jest to spadek o 25 tysięcy w stosunku do wcześniejszego odczytu, który zrewidowano w górę z 258 tys. do 259 tys. Czterotygodniowa średnia plasowała się natomiast na poziomie 250 000, osuwając się o 4 500 w stosunku do zeszłotygodniowych danych.

Poniżej historyczne zestawienie dostoswanych sezonowo jobless claims. Pełny raport dostępny pod linkiem.

Źródło: DOL

Dynamika pozwoleń na budowę spowalnia

O 14:30 poznaliśmy również dane od Statistics Canada dotyczące pozwoleń na budowę (building permits) za miesiąc luty. Ich wartość wyniosła $7,5 miliarda, co oznacza spadek o 2,5% w stosunku do miesiąca poprzedniego. Optymistycznie zrewidowano jednak poprzedni odczyt z 5,4% do 5,8%.

Krajowy spadek dynamiki był głównie spowodowany zmniejszonym zainteresowaniem na budowę domów jednorodzinnych i struktur instytucjonalnych.

Łączna wartość kanadyjskich pozwoleń na budowę. Widać próbę odbicia od dołków z przełomu roku, po silnych spadkach w ostatnich miesiącach. Źródło: Statcan

W związku z powyższymi publikacjami nie zaobserwowaliśmy zwiększonej dynamiki na parze walutowej USDCAD. Obecnie rynek re-testuje lokalny opór, którego odrzucenie mogłoby spowodować ponowne spadki.

USDCAD M5


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułCodzienny trading z wolumenem: DAX 30, ROPA WTI, EURUSD
Następny artykułING: Dolar spokojnie czeka na payrollsy
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here