Naga Marketsmężczyzna szukający pracyWraz z wybiciem godziny 14:30 rynki poznały jedne z ważniejszych, zaplanowanych na dziś danych ze Stanów Zjednoczonych. Mowa tu oczywiście o cotygodniowym raporcie amerykańskiego Departamentu Pracy dotyczącego liczby złożonych wniosków o przyznanie zasiłku dla bezrobotnych oraz wynikach inflacji producenckiej (PPI).


Jak wynika z najnowszego raportu Department of Labor, pomimo i tak już pesymistycznych prognoz zakładających wzrost do 215 tys. z 211 tys. poprzednio, w tygodniu kończącym się 9 listopada 2019 roku liczba wstępnie zadeklarowanych bezrobotnych uplasowała się na poziomie 225 tysięcy, co oznacza wzrost o 14 tys. w porównaniu z poprzednim tygodniem. Warto także zwrócić uwagę, że jest to najwyższy poziom od czerwca br.

Fakt ten przyczynił się także do wzrostu 4-tygodniowej średniej, która wyniosła 217,000 wobec 215,250 tys. poprzednio.

Poniżej historyczne zestawienie dostoswanych sezonowo jobless claims
Pełny raport dostępny pod linkiem

Zdecydowanie lepiej od liczby zdeklarowanych wstępnie bezrobotnych prezentowała się natomiast ilość kontynuacyjnych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych. Okazuje się bowiem, że pomimo prognoz zakładających spadek do 1.687 tys. z 1.693 tys., ostatecznie odnotowano ich spadek aż o 10 tys. do 1.683 tys.

Inflacja producencka rośnie szybciej niż zakładano

Równocześnie poznaliśmy także dane dot. inflacji producenckiej (PPI). Jak się okazuje, indeks cen producentów wzrósł w październiku aż o 0,4%, co okazało się wynikiem lepszym nie tylko od ubiegło-miesięcznego, gdy raportowano spadek o 0,3%, lecz również od i tak już optymistycznych prognoz wskazujących na wzrost o 0,3%. To wszystko sprawiło, ze w ujęciu rocznym odnotowano wzrost na poziomie 1,1%, co również przebiło oczekiwania rynkowe zakładające wzrost o 0,9%.

Kurs dolara powyżej 3,90 zł

Spoglądając na notowania pary walutowej USDPLN zauważymy, że dolar amerykański umacnia się wobec polskiego złotego już 9 sesję z rzędu. Tak długotrwałej aprecjacji USD nie obserwowaliśmy od drugiej połowy lipca br.

Weź udział w darmowym kursie inwestowania i zdobądź międzynarodowy certyfikat

Kurs dolara amerykańskiego do polskiego złotego
USDPLN Daily

logo Naga MarketsNaga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułWIG20 może podejść do 2400 pkt., wynika z poziomów DiNapolego
Następny artykułCondo- i aparthotele przyciągają nieświadomych inwestorów. KNF i UOKiK ostrzega przed inwestycjami
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here