Naga MarketsMeksyk wystosował oficjalne ostrzeżenie skierowane do administracji Donalda Trumpa, w którym sugeruje, że nałożenie ceł na wszystkie meksykańskie dobra (w wysokości 5%) zaszkodzi obu gospodarkom i może zwiększyć problem nielegalnej imigracji. Sprawę komentują analitycy Admiral Markets na antenie Comparic24.tv.


Wojny handlowe w końcu odbijają się czkawką dolarowi

Chociaż początkowo mogło się wydawać, że eskalacja wojny handlowej z Chinami nie robi większego wrażenia na dolarze amerykańskim, to kolejne działania zaczepne Donalda Trumpa w Europie, czy też Meksyku, zaczęły powodować deprecjację USD. Dodatkowym katalizatorem spadków są rosnące oczekiwania inwestorów co do obniżki stóp procentowych przez FED jeszcze w tym miesiącu.

Konflikt z Meksykiem może się jedynie zaostrzać, gdyż stawka celna 5% jest działaniem początkowym. Cła mają wzrastać z każdym miesiącem o kolejne 5% dochodząc do pułapu 25%, jeżeli Meksyk nie podejmie działań na rzecz powstrzymania migrantów napływających do USA przez południową granicę. Donald Trump od początku swojej prezydentury korzysta z „taryf celnych” w negocjacjach gospodarczych z innymi państwami, ale obecna aktywność na kilku frontach była wcześniej niespotykana.

“Podniesienie ceł na towary z Meksyku nie jest związane ściśle z wątkami gospodarczymi, ale czysto politycznymi. Okazuje się, że decyzją prezydenta cła pozostaną podwyższone do chwili, gdy nie wygaśnie fala imigracji na granicy Meksyk-USA. Innymi słowy, Meksyk jest karany i zobowiązany w ten sposób do podjęcia działań w celu zatrzymania napływu imigrantów z Ameryki Południowej. Tylko, czy faktycznie będzie za to płacił tylko Meksyk?” – komentuje na wizji Kamil Jaros.

Więcej na temat konfliktu na linii USA-Meksyk oraz o najważniejszych wydarzeniach bieżącego tygodnia w programie Rynkowe Bitwy Admirałów:

Comparic24.TV to telewizja internetowa prowadzona przez redaktorów portalu Comparic.pl Z warszawskiego studia nadajemy codziennie, przygotowując inwestorów detalicznych do kolejnej sesji już od 08:00. Dołącz do naszej społeczności już teraz i śledź transmisje na żywo między innymi na Facebooku! Subskrybuj również kanał YouTube, aby zapoznać się z najciekawszymi materiałami!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here