Naga MarketsS&P 500 na razie traci, ale historia pokazuje, że to może się jeszcze zmienićWybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych już w przyszły wtorek. Dla rynku akcyjnego może to oznaczać wzrost, jak bowiem pokazuje historia, notowania indeksu S&P 500 od 30 lat umacniały się w tygodniu poprzedzającym wybory. Były tylko jeden wyjątek.

  • Na tydzień przed wyborami, rynek akcji umacniał się w ciągu ostatnich 30 lat
  • Wyjątek stanowią ostatnie wybory w 2016 roku
  • Kontrakty terminowe na indeks S&P 500 tracą na początku tygodnia

Duże prawdopodobieństwo wzrostu akcji, ale…

Jak sprawdził strateg Matt Maley z Miller Tabak, średni zwrot w sześciu instancjach od 1992 roku wyniósł 3,8 proc. Wyjątek stanowił natomiast rok 2016, kiedy to o prezydenturę walczyła Hilary Clinton i Donald Trump.

Zobacz też: Jak zainstalować MetaTrader 4 / 5 na MacOS Catalina? Prosty sposób

– Chociaż giełda spadła o 1,9 proc. w ciągu siedmiu dni handlu w 2016 r., trzeba cofnąć się aż do 1988 r., aby znaleźć inny moment, w którym nie było rajdu wzrostowego w ciągu ostatniego półtora tygodnia kampanii wyborczej – powiedział Maley.

– Na rynkach nic nie jest gwarantowane… ale chodzi o to, że historia wskazuje nam duże prawdopodobieństwo mówiące o tym, że rynek wzrośnie do dnia wyborów – powiedział Maley.

Indeks S&P 500 traci na początku tygodnia

Notowania kontraktów terminowych E-mini na indeks S&P 500 tracą na początku tygodnia prawie 1 proc. Nie widać więc na razie wzrostów, które miały miejsce przed wyborami w przeszłości.

Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl! Aktualny harmonogram i zapisy: Webinary edukacyjne
.

Jednakże, jeszcze nie wszystko stracone. Po pierwsze, tydzień dopiero się rozpoczyna, a do sesji amerykańskiej pozostało jeszcze kilka godzina. Po drugiej, indeks S&P 500 znajduje się tuż ponad kluczowym wsparciem w obrębie poziomu 3400 pkt., które może powstrzymać sprzedających i zapewnić odbicie.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here