Naga MarketsPiątkowa sesja z wygaśnięciem czerwcowej serii kontraktów terminowych przebiegała bardzo spokojnie. Podobnie jak w poprzednich dniach, na rynku utrzymywała się niska zmienność, zakres wahań w trakcie sesji wyniósł jedynie 12 pkt., odchylenie względem kursu odniesienia 10 pkt.

Na rynku utrzymywała się niska zmienność

Względem wrześniowej serii różnica wyniosła 10 pkt., czyli wykres kontynuacyjny nie ulegnie jakimś mocniejszym zniekształceniom w wyniku zmiany serii. Na diagramie dziennym notowania pozostają blisko strefy oporu zniesienia 61,8% z wcześniejszej fali spadkowej.

Kurs jeszcze utrzymuje się ponad przebiegiem średniej 15-sesyjnej, ale z dużym ryzykiem obsunięcia poniżej jej poziomu. Na MACD jest aktywny wstępny sygnał sprzedaży. Na wykresie 60-min jest budowany trend boczny, wskaźnik ADX będąc poniżej przebiegu linii DMI w pełni to potwierdza.

Na giełdach zagranicznych piątkowa sesja przyniosła spadek głównych indeksów amerykańskich i niewielką zwyżkę zachodnioeuropejskich. Zmiana notowań kontraktów terminowych na główne indeksy od piątkowego popołudnia implikuje spadkowy początek sesji dla FW20.

Bardzo mocny wzrost nowych dziennych zakażeń koronowirusem w USA zwiększa obawy o szacunki rychłego, wzrostowego odbicia w gospodarce. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na odczyt o krajowej sprzedaży detalicznej za maj. Po kwietniowym ponad 20% spadku konsensus majowych prognoz wynosi -13%.

FW20 w układzie dziennym

FW20 w układzie 60-minutowym

Marcin Brendota

Warto zobaczyć również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here