Naga Markets

Amerykańskie akcje nastawione na gwałtowne wahania! W piątek się wygasanie kontraktów!Akcje amerykańskie mogą obserwować coraz bardziej gwałtowne wahania w końcówce tego tygodnia, ponieważ kontrakty opcyjne powiązane z bilionami dolarów w papierach wartościowych wygasają w piątek, usuwając bufor, który według niektórych pomógł powstrzymać indeks S&P 500 przed wybiciem się z wąskiego przedziału handlowego, w którym indeks zatrzymał się w ostatnich godzinach.

Inwestorzy czekają na dużą zmienność w końcówce tygodnia!

Zgodnie z danymi Goldman Sachs Group GS, kontrakty opcyjne o wartości 2,8 biliona dolarów wygasną podczas piątkowej sesji.Powrót dużych ruchów na giełdy ma miejsce, gdy kontrakty futures na akcje i kontrakty opcyjne powiązane z poszczególnymi akcjami i indeksami — a także fundusze giełdowe — wygasają tego samego dnia. Niektóre kontrakty opcyjne wygasają rano, podczas gdy inne wygasają po południu. Zwykle dzieje się to cztery razy w roku, mniej więcej raz na kwartał.

Takie dni czasami zbiegają się ze zmiennością na rynkach, gdy inwestorzy starają się zmniejszyć swoje straty lub wykonywać kontrakty „in the money”, aby odebrać swoje wygrane.

Zobacz również: Wystartował Konkurs Invest Cuffs 2023! Oddaj głos na swoich faworytów

Czołowy analityk ds. instrumentów pochodnych w Goldman widzi, że akcje mogą zobaczyć jeszcze większe wahania w nadchodzących sesjach, ponieważ wygasają wysypisko kontraktów, które pomogły stłumić zmienność na rynku akcji.

Opcje wygasające w piątek mogą „usunąć pokrywę 4000 punktów, która trzymała opór przy dużych ruchach”, powiedział Scott Rubner, dyrektor zarządzający i czołowy strateg instrumentów pochodnych w Goldman, w notatce dla klientów uzyskanej przez MarketWatch. Może to jednak sprawić, że S&P 500 będzie bardziej podatny na duże wahania w dowolnym kierunku.


exante logoPartnerem portalu comparic.pl jest broker EXANTE oferujący dostęp DMA (Direct Market Access) do 50 światowych giełd akcji i ETF na jednym wielowalutowym rachunku. 

AVA Trade

Załóż bezpłatny rachunek inwestycyjny już teraz!

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułGPW: Podsumowanie informacji ze spółek, 16 marca 2023 r.
Następny artykułStrategia PSV: Założenia się sprawdzają, DAX wraca ponad PK. Cele do realizacji
Ukończył Analitykę Gospodarczą na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Pracował jako analityk sprzedaży, asystent projektów. Posiada doświadczenie w projektach dla budownictwa i handlu detalicznego, a także Healthcare prowadzonych w Polsce i innych krajach (głównie w Europie Wschodniej). Specjalizuje się w analizie wielkości i struktury rynku oraz tworzeniu prognoz rozwoju z wykorzystaniem modeli ekonometrycznych. Od 8 lat pasjonuje się i inwestuje na GPW i NewConnect. Zwolennik analizy fundamentalnej. Nie rozstaje się z arkuszem notowań w godzinach 9-17.