Naga MarketsS&P 500 nowe maksima, a Nasdaq 100 na ATH. Microsoft po informacji o możliwym przejęciu TikTokaPoczątek pierwszej sesji sierpnia na Wall Street przynosi wzrosty amerykańskich akcji. Indeks S&P 500 znalazł się już dziś tuż pod poziomem 3300 pkt. Wybicie nowego szczytu zaprowadziło notowania do poziomów z lutego br. i otworzyło drogę do kluczowej strefy oporu w okolicach 3900 pkt. Wzrost kursu spółek technologicznych o około 1,2 proc. pozwolił na wytyczenie rekordowych maksimów indeksu Nasdaq 100. Co dziś napędza rynki?

  • Demokraci i Republikanie spierają się o pakiet stymulacyjny
  • Microsoft zainteresowany wykupieniem amerykańskiego oddziału TikTok
  • Indeks S&P 500 najwyżej od lutego br.

Pakiet stymulacyjny, Microsoft i dane PMI ISM

Uczestnicy rynku są obecnie skupieni na fakcie, że nie ma żadnych oznak ustalenia pakietu stymulacyjnego negocjowanego przez Demokratów i Republikanów. Spiker Izby Reprezentantów Nancy Pelosi i sekretarz skarbu Steven Mnuchin ujawnili wyraźne błędy w negocjacjach między stronami podczas niedzielnego talk show.

Zobacz też: Test strategii Puria na wybicie średnich kroczących

Pelosi powiedziała, że „będziemy blisko porozumienia, kiedy będziemy mieli… porozumienie”, przemawiając w programie “This Week” stacji ABC.

Dla Demokratów i Republikanów problemem jest wysokość zasiłku dla bezrobotnych. Biały Dom opowiedział się za zmniejszeniem pomocy federalnej do 200 dolarów tygodniowo, Demokraci wezwali do utrzymywania jej na poziomie 600 dolarów tygodniowo. Wydaje się jednak, że obie strony popierają nową rundę czeków stymulacyjnych w wysokości 1200 dolarów dla pracowników.

Ważna informację dla rynku akcyjnego stanowi dziś potencjalne przejęcie amerykańskiego oddziału TikToka przez Microsoft. W niedzielę Microsoft opublikował oświadczenie, w którym przyznaje, że jest zainteresowany przejęciem aplikacji. Amerykański gigant zapewnia, że chce sprawić, aby wszystkie dane amerykańskich użytkowników pozostały w Stanach zjednoczonych. Notowania MSFT zyskują dziś ponad 4 proc.

Widać odbicie w amerykańskim sektorze przemysłowym. Aktywność rośnie na co wskazuje raport PMI za lipiec (50,9), który uplasował się ponad neutralnym progiem. Również instytut ISM w swoim raporcie ukazuje szybkie tempo wzrostu przemysłu (54,2 w lipcu).

S&P 500 otwiera się ponad ważnym oporem

Notowania indeksu S&P 500 od połowy lipca były uwięzione w konsolidacji między wsparciem w pobliżu 3200 pkt. a oporem znajdującym się około 80 pkt wyżej. Dzisiejsze otwarcie sesji ponad górną barierą zakresu wskazuje na przewagę byków i daje szanse na dalsze wzrosty.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych. Sprawdź warunki brokera.
Indeks S&P 500 (SPX) – wykres dzienny

Jeśli notowania utrzymają się ponad strefą przy 3280 na koniec sesji, może ona zmienić się we wsparcie. Przy tym scenariuszu kupujący otworzyliby sobie drogę do obszaru w okolicach  3390 pkt., która skupia historyczne maksima.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here