Naga Marketsbyk patrzący w wykresyPo rozejmie w wojnie handlowej jakie USA osiągnęło z Chinami na odbytym w weekend szczycie G-20 w Osace, amerykański akcje ustanawiają nowe historyczne maksima. Szczyt indeksu S&P 500 uplasował się dotychczas blisko poziomu 2978 punktów. Zwiększenie awersji do ryzyka spowodowało cofnięcie na złocie i jenie japońskim.

Trump po spotkaniu z Xi Jinpingiem na szczycie G-20 powiedział, że wstrzyma się na czas nieokreślony w sprawie dodatkowych taryf planowanych na kolejne 300 miliardów dolarów chińskiego importu, jednocześnie pozwalając amerykańskim firmom na kontynuowanie współpracy z chińską firmą Huawei Technologies Co., jedną z najważniejszych firm w kraju.

Zyskują producenci półprzewodników

Złagodzenie sankcji dotyczących Huawei spowodowało wzrost notowań producentów układów scalonych. Także w Azji i Europie rosły ceny akcji firm produkujących półprzewodniki.

Ed Campbell, menedżer ds. portfela i dyrektor zarządzający w QMA powiedział: “To najlepszy wynik, jakiego można się spodziewać, biorąc pod uwagę scenariusze na weekend”.
“Rajd po tych wiadomościach będzie prawdopodobnie krótkotrwały, a potem powrócimy do obaw o bardzo słabe dane dotyczące wzrostu” 
– dodał Campbell.

Szukasz regulowanego brokera (ASIC oraz CySEC) z niskimi spreadami? Być może oferta brokera Royal, partnera głównego kongresu InvestCuffs 2019 jest właśnie dla Ciebie! Spready od 0-pipsów i ponad 125 instrumentów>>

Złoto pod poziomem 1400 USD

Pozytywne wieści ze szczytu G-20 przełożyły się m.in. na osłabienie notowań tzw. bezpiecznych przystani, złota oraz jena japońskiego.

Złoty kruszec zniżkuje o godz. 17-tej o ponad 1% i wraca pod poziom 1400 dolarów za uncję. Kontynuacja korekty silnego rajdu może doprowadzić do testu wsparcia w okolicach 1380 dolarów, gdzie wypada zniesienie 50% ruchu wzrostowego od dołka z 11 czerwca.

Para walutowa USD/JPY otworzyła się dziś luką wzrostową ponad ubiegłotygodniowymi maksimami. Na wykresie dziennym notowania poruszaj się w trendzie spadkowym, a ostatni istotny szczyt tego trendu wypada przy 108,80. Dopóki kupującym nie uda się pokonać tego poziomu, trudno mówi o jakichkolwiek szansach na odwrócenie.

Notowania USD/JPY oraz złota - wykres dzienny
Notowania USD/JPY oraz złota – wykres dzienny

Traderzy wydają się ostrożnie optymistyczni po spotkaniu G-20, chociaż ruch w kierunku opóźnienia dalszych taryf importowych i wznowienia rozmów nie oferuje zbyt wiele jasności w kluczowych kwestiach.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here