Naga Markets

logo SEC usaJak informuje prawicowy serwis Washington Examiner, amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) przypadkiem doprowadziła do wycieku nazwisk oraz adresów e-mail należących do setek górników kryptowalut.

Błąd pracownika SEC

Jak wynika z raportu opublikowanego przez serwis Washington Examiner w dniu 17 stycznia, SEC nieumyślnie ujawniło 650 nazwisk i adresów e-mail osób powiązanych z firmą miningową Blockchain Green. Ponoć regulator chciał nawiązać kontakt z użytkownikami w celu nabycia produktów firmy.

Według prawicowego serwisu, komisja ujawniła nazwiska i adresy mailowe liczby 650 górników poprzez dodanie ich do złej rubryki ustawieniach wiadomości. Zamiast opcji ukrytej kopii (UDW), gdzie dana wiadomość jest wysyłana do wielu odbiorców, użyto opcji CC, czyli wysłanie kopii jawnej do dodatkowych odbiorców. W wyniku czego wszyscy adresaci wysłanego przez SEC maila dowiedzieli się o sobie.

Ustawa o ochronie prywatności z 1974 r. […] zabrania ujawniania bez zgody informacji o osobach, które rząd federalny przechowuje w systemie rejestrów – czytamy na stronie internetowej SECJeśli przechowujemy informacje o tobie w systemie rejestrów, z którego uzyskujemy te informacje za pomocą osobistego identyfikatora […], będziemy chronić twoje informacje zgodnie z ustawą o ochronie prywatności.

Capital.com
 

Takie ”wpadki” dosyć często się zdarzają w ostatnich latach. W 2019 roku tym sposobem doszło do wycieku danych ponad 30 tys. adresów mail powiązanych z giełdą BitMEX.

Autor poleca również:

BossaŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułNikkei 225 obronił poziom wsparcia. Kurs USD/JPY wyraźnie zyskuje
Następny artykułECB przelicytował, a BOJ rozczarował. Świat walut Marka Rogalskiego
Redaktor sekcji kryptowalutowej Comparic.pl. Swoją przygodę z rynkiem cyfrowych aktywów i technologii blockchain zaczynał jako redaktor w Bitcoin.pl, największym polskim portalu o kryptowalutach. Absolwent Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie.