Naga Marketslabor day usa ccPomiędzy godziną 15:45 i 16:00 rynki poznały trzy interesujące publikacje dotyczące amerykańskiego rynku. Mowa tutaj o PMI przemysłowym według Markit, wydatkach konstrukcyjnych i PMI obliczanym jednak przez instytut ISM.


PMI Markit lepiej od prognoz

Listopadowa wartość PMI przemysłowego markit wynosiła 54,20, w grudniu rezultat ten poprawiono nieznacznie do 54,30. Jest to najwyższa publikacja od 21 miesięcy, mogąca mieć pozytywny wpływ na nastroje przedsiębiorców na początku 2017 roku.

Te artykuły również Cię zainteresują
Źródło: IHS Markit
Źródło: IHS Markit

Należy jednak szczerze przyznać, że inwestorzy amerykańscy z o wiele większa niecierpliwością czekali na raport o PMI autorstwa ISM. W Stanach Zjednoczonych poświęca mu się więcej uwagi i to właśnie on jest w stanie wywołać jakiekolwiek ruchy rynkowe. Podobnie było i w tym przypadku, gdyż wyniki Markit przeszły całkowicie bez echa.

ISM jeszcze lepiej

Raport amerykańskiego ISM potwierdził wyniki Markit wskazując ponowny wzrost dynamiki. Po listopadowej publikacji 53,20 i projekcjach 53,60, wynik 54,70 jest naprawdę niezwykle silny, plasując się na dwuletnich maksimach.

Pozytywnie wypadały też dane dotyczące wydatków konstrukcyjnych mdm za listopad – dynamika na poziomie 0,9% przy prognozie 0,6% oraz wzrostowej rewizji wyników październikowych do poziomu 0,6%

Wydatki konstrukcyjne. Źródło: Biuro Cenzusowe
Wydatki konstrukcyjne. Źródło: Biuro Cenzusowe

Dolar zyskuje dzięki publikacji

Po pojawieniu się danych odnośnie PMI i wydatków konstrukcyjnych, Eurodolar tracił kolejne kilkanaście pipsów i rozrysowywał nowe minima dzienne. Drugi impuls spadkowy zepchnął notowania natomiast najniżej od lutego 2003 roku:

eurusdh1minimaPublikacja pomogła rozrysować nowe minima również na GBP/USD. Cena bez problemu pokonała poziom 1.22460, spadając poniżej noworocznych dołków:

GBP/USD M5
GBP/USD M5Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here