Naga MarketsFlaga USAO godzinie 15:45 i 16:00 rynki zapoznały się z wynikami amerykańskiego wskaźnika PMI obrazującego aktywność sektora przemysłowego w Stanach Zjednoczonych – pierwszy publikował instytut IHS Markit, drugi natomiast ISM. Jak zwykle w tym przypadku dla traderów z USA zdecydowanie większe znaczenie ma ten drugi.


PMI poniżej oczekiwań

Z raportu IHS Markit wynika, iż zgodnie z rynkowymi oczekiwaniami, wartości wskaźnika PMI dla sektora przemysłu w Stanach Zjednoczonych utrzymała się na poziomie prezentowanym w trakcie publikacji wstępnych szacunków (54,9). Fakt ten sprawia, że w stosunku do grudnia ub.r. wartość wskaźnika wzrosła o 1,1 z 53,8.

PMI przemysłowe z USA

“W styczniu amerykańscy producenci rozpoczęli rok z nową energią. Produkcja rosła w znacznie szybszym tempie, przyczyniając się do silnego wzrostu gospodarczego. Jeśli w nadchodzących miesiącach uda się utrzymać taki impet, dynamika PKB w pierwszym kwartale br. mogłaby wynieść około 2,5%.

Inne zachęcające oznaki to m.in. poprawa tempa tworzenia miejsc pracy i zwiększenie zakupów, co sugeruje, że firmy są w nastroju do zwiększania mocy produkcyjnych. Ożywienie w działalności gospodarczej w styczniu pomogło zwiększyć zaufanie do perspektyw, choć wiele firm jest nadal wyraźnie zaniepokojonych skutkami wojen handlowych i rosnącym protekcjonizmem.” – komentuje Chris Williamson, główny ekonomista w IHS Markit.

Jak jednak wspomniano we wstępie, powyższa publikacja nie ma większego znaczenia dla inwestorów ze Stanów Zjednoczonych. Dlatego przejdźmy do zdecydowanie istotniejszego wskaźnika ISM opublikowanego o godz. 16:00.

Raport ISM znacznie powyżej oczekiwań

Zdecydowanie lepsze dane opublikował natomiast instytutu ISM, z raportu którego wynika, iż gospodarka rozwija się znacznie szybciej niż prognozowano. Mimo, że analitycy spodziewali się nieznacznego wzrostu wartości wskaźnika względem poprzedniego odczytu z 54,1 do 54,2, to ostateczna publikacja na poziomie 56,6 okazuje się być miłą niespodzianką. Pozytywny wydźwięk tego raportu wspiera także dodatnia rewizja grudniowego rezlutatu do (54,3).

ISMSpoglądając na notowania pary walutowje NZDUSD dostrzec można, że rynki odbierają dzisiejszy raport dośc optymistyczine. Już w pierwszej chwili po publikacji kurs osunął się bowiem w okolice dość istotnego, technicznego wsparcia.

Do handlu na parach walutowych z USD polecam sprawdzić ofertę brokera Naga Markets

kurs pary walutowej NZDUSD
NZDUSD M5

Naga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułNowy broker na rynku. IG Group otwiera spółkę w USA
Następny artykułDwa gangi krypto-hakerów i miliard dolarów w tle
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here