Naga Marketscoinbase
Coinbase wchodzi na rynek europejski

Działający do tej pory jedynie na rynku amerykańskim, bitcoinowy portfel Coinbase poszerza swoje usługi związane z kupnem i sprzedażą BTC na trzynaście europejskich krajów. Co prawda wersja beta platformy nie będzie dostępna w naszym kraju, jednak po udanych testach obsługa ma zostać rozszerzona na kolejne państwa.

W tej chwili z usług Coinbase mogą skorzystać mieszkańcy: Austrii, Belgii, Cypru, Finlandii, Francji, Grecji, Włoch, Łotwy, Malty, Holandii, Portugalii, Słowacji oraz Hiszpanii. Wersja beta daje możliwość kupowania i sprzedawania bitcoinów o równowartości 500 euro w przeciągu dnia.CEO i współzałożyciel przedsiębiorstwa – Brian Armstron – w jednym z udzielonych wywiadów mówił, że wejście na rynek europejski było naturalnym krokiem dla jego firmy, która obsługuje obecnie ponad 1.6 miliona portfeli w samych tylko Stanach Zjednoczonych:

„Szukaliśmy potencjalnych rynków, którymi powinniśmy się zainteresować i to właśnie Europa była naszym numerem jeden. Rozwinięty region, gdzie ludzie chcą mieć dostęp do Bitcoina. Popyt jest duży, cały czas brakuje jednak odpowiednich rozwiązań”

Coinbase ma ogromną nadzieję, że wraz z wprowadzeniem swoich usług portfelowych popularność BTC i kryptowalut w danych krajach Starego Kontynentu jeszcze bardziej się zwiększy. Sam dostęp do portfela to nie wszystko. Coinbase ma zamiar rozpocząć przede wszystkim współpracę z największą ilością sklepów i sieci sprzedażowych. Do końca roku ma to być co najmniej 40 tysięcy podmiotów.

Za coindesk.comJesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

invest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here