Naga MarketskryptowalutAmerykański manager funduszy hedgingowych Steve Cohen ogłosił, iż zdecydował się wkroczyć na rynek kryptowalut. Podczas jednego z wywiadów przyznał, że tym razem nie zamierza przegapić tej okazji. W jego opinii nie warto czekać na idealny moment na wejście w tę branżę, ponieważ nie da się przewidzieć tego, jaki kierunek obiorą kursy, a okazja może uciec sprzed nosa. 

Idealny moment na inwestycje może nigdy nie nadejść

Podczas jednego z wywiadów dla Stray Reflection znany amerykański manager funduszy hedgingowych Steve Cohen przyznał, iż w końcu zdecydował się wejść na rynek kryptowalutowy. W opinii założyciela Point72 Asset Management nie warto czekać na pojawienie się idealnego momentu, ponieważ można go przegapić. Miliarder ten przyznał, że raz już zmarnował swoją szansę i nie zamierza zrobić tego ponownie. Amerykański biznesmen wspomniał o swoim pełnym nawróceniu w stosunku do tej klasy aktywów. Przyznał także, iż zamierza głęboko zanurzyć się w tym rynku. Zdaniem Steve’a Cohena ważne jest to, aby wziąć udział w grze i wyciągać z niej wnioski. Odniósł się tu do starego powiedzenia o tym, że ten, kto siada przy stole do pokera, musi zapłacić za naukę. 

Założyciel Point72 Asset Management zapytany o bitcoina odparł, że bardziej interesuje się technologią, która stoi za tą kryptowalutą, niż nią samą. Przyznał również, iż zdaje sobie sprawę z tego, że inwestycje w tę klasę aktywów są ryzykowne. Stwierdził jednak, iż ten, kto wdroży się dostatecznie w ten rynek, może znacznie poszerzyć swój portfel. 

Kursy kryptowalut na mocnym minusie

W ciągu ostatnich 7 dni kurs bitcoina cofnął się z okolic 40 000 USD za monetę do poziomów bliskich 31 000 USD. Altcoiny poszły w ślady czołowej kryptowaluty, odnotowując mocne spadki. 

Negatywny wpływ na rynek miało działanie podjęte przez Państwo Środka. Chińskie władze zakazały krajowym bankom oraz platformie Alipay świadczenia usług związanych z wirtualnymi walutami. To wrogie nastawienie mogło doprowadzić do wytworzenia się paniki na rynku. 

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułNowy tydzień przynosi umocnienie złotówki, mocne spadki kursu euro i dolara
Następny artykułBlok po 22 – 21 czerwca 2021: EUR/USD, Ropa WTI
Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here