Naga MarketsAmerykański miliarder stracił $680 mln w zaledwie 24 godzinyJohn C. Malone, jeden z największych właścicieli gruntów w Stanach Zjednoczonych nie może zaliczyć wczorajszego dnia do udanych. Miliarder, a zarazem największy akcjonariusz firmy Qurate Retail podczas czwartkowej sesji stracił aż 680 milionów dolarów. Wszystko za sprawą opublikowanych wyników spółki za IV kw. 2018 roku.


Zobacz również: Trzy spółki WIG20 z potencjałem wzrostu na GPW

Dobre wyniki nie zaspokoiły oczekiwań inwestorów

niedźwiedź i bykChoć wyniki spółki pozostają na dobrym i stabilnym poziomie, rynkowy konsensus oczekiwał znacznie więcej. W wyniku tego akcje Quarte spadły podczas wczorajszej sesji o ponad 20 procent, co doprowadziło do silnego obniżenia wartości rynkowej firmy.

Malone obecnie kontroluje pakiet akcji wielkości 40% wszystkich akcji spółki. Ponieważ w wyniku przeceny wartość firmy zmniejszyła się o 1,7 miliarda USD, posiadane przez Johna akcje uszczupliły jego portfel aż o 680 milionów USD.

Miliarder urodził się w Milford w stanie Connecticut i ma 77 lat. Amerykańskie media zauważają, iż Malone stroni od miastowego zgiełku mieszkając na ranczo w Kolorado, dlatego też przylgnął do niego pseudonim „cable cowboy”. Obecnie pełni funkcję prezesa w spółce Quarte, która jest pod parasolem Liberty Global.

Jego imperium jest ogromne. Firma Liberty Global wygenerowała w ubiegłym roku 15,5 mld USD przychodów i jest uważana za największą na świecie międzynarodową firmę telewizyjną i szerokopasmową. Jest właścicielem ponad 2,2 miliona akrów nieruchomości w Stanach Zjednoczonych w dziewięciu stanach, a statystyki Bloomberga wskazują, iż jego wartość netto oscyluje na poziomie 8 miliardów dolarów. Co ciekawe jego majątek jest aż 142 464 razy większy niż średnia w Stanach Zjednoczonych z ostatniego roku.

Po sfinalizowaniu zakupu 1,2 miliona akrów nieruchomości w 2011 roku, przyćmił dotychczasowego lidera Teda Turnera w kategorii największego prywatnego posiadacza ziem w Stanach Zjednoczonych. Dla porównania rząd federalny USA posiada „zaledwie” 640 mln akrów, czyli 28% tego co Malone.

Silna wyprzedaż zepchnęła akcje na dwuletnie minima w okolice poziomu 17.30, który powinien stanowić istotne wsparcie cenowe.

Qurate Retail
stooq.pl


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here