Naga MarketsZwykło się mawiać, że ten kto ma władzę ma również pieniądze. Najwyraźniej jednak miliardy dolarów zgromadzone na koncie jednego z amerykańskich przedsiębiorców zapewniają niedostateczny dostęp do władzy. Ogłosił bowiem wczoraj oficjalnie, że rozpoczyna swoją kampanię mającą pomóc mu zasiąść w białym domu już w przyszłym roku.


Donald Trump
Donald Trump

9 miliardów majątku wystarczy na sfinansowanie kampanii prezydenckiej?

Miliarder, o którym mowa to doskonale znany amerykanom republikański biznesman Donald Trump. W trakcie wczorajszego bankietu zorganizowanego w nowojorskim wieżowcu Trump Tower ogłosił:

„Panie i Panowie, oficjalnie startuję w wyborach prezydenckich – dzięki nam Ameryka znowu stanie się potęgą”

Podczas swojej ponad czterdziestopięciominutowej przemowy D. Trump wielokrotnie odnosił się do prezydentury Baracka Obamy wtykając mu szereg błędów. Wygląda na to, że przedsiębiorca będzie chciał uderzyć we wrażliwą strunę Amerykanów, którą jest świadomość potęgi oraz dumy z własnego narodu. Jednocześnie Trump przedstawia siebie jako jedynego kandydata, który będzie w stanie rozwiązać problemy USA.

„Nigdy nie uda im się stworzyć silnej Ameryki” – D. Trump odnosił się do swoich oponentów. „Nie mają najmniejszych szans. Są w pełni kontrolowani przez lobbystów, sponsorów oraz grupy specjalnych interesów. Nasz kraj potrzebuje prawdziwego lidera i my sami potrzebujemy prawdziwego lidera.”

Trump porządnie przygotowany do wyścigu wyborczego?

Sam zainteresowany twierdzi, że dysponuje obecnie majątkiem w wysokości prawie 9 miliardów dolarów i że doświadczenie w sukcesywnym prowadzeniu biznesu zatrudniającego tysiące ludzi pozwoli mu sprawnie i efektywnie rządzić krajem.

O ile jego kandydatura spotkała się ze sceptycznym podejściem to wszystko wskazuje na to, że Donald Trump ma zamiar silnie powalczyć o fotel prezydencki. Aktywnie zaangażował się w uformowanie profesjonalnych komitetów wyborczych w najważniejszych dla siebie stanach, komitetu zbierającego niezbędne środki oraz planuje opublikowanie zeznania finansowego.

Czy będzie godnym przeciwnikiem dla kandydatów z ugrupowania Demokratów? Z pewnością przekonamy się już wkrótce.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here