Naga MarketsAmerykański kongresman Tom Emmer zamierza wspierać rozwój i wykorzystanie technologii Blockchain i kryptowalut. W tym celu ogłosił w piątek trzy projekty ustaw skupionych na temacie sieci bloków. Ma w planach wprowadzić je do obrad Kongresu w nadchodzących tygodniach.


Potrzebny rozwój

Dokumenty dotyczą szeregu kwestii związanych z przestrzenią Blockchain, w tym podatków czy górnictwem kryptowalut. Przepisy mają na celu wsparcie dla rodzącego się przemysłu.

W oświadczeniu Emmer powiedział, że “Stany Zjednoczone powinny nadać priorytet przyspieszeniu rozwoju technologii Blockchain i stworzyć środowisko, które umożliwi amerykańskiemu sektorowi prywatnemu wprowadzenie innowacji i dalszy rozwój”.

Dodał:

“Prawodawcy powinni zająć się nowymi technologiami i zapewnić przejrzysty system regulacyjny, który umożliwi im rozkwit w [USA].”

Wsparcie dla rynku

Proponowane dokumenty mają dotyczyć specjalnego podejścia dla rynku. Skupiać się na  dostarczaniu deweloperom i użytkownikom swobody w budowaniu, wydobywaniu lub przeprowadzaniu transakcji za pomocą kryptowalut.

Pierwsza ustawa “wyraża poparcie dla branży i jej rozwoju” w Stanach Zjednoczonych, propagując “lekkie, spójne i proste otoczenie prawne”.

Druga zapewniłaby to, że górnicy kryptowaluty nie muszą rejestrować się jako emitenci pieniędzy, ponieważ “nigdy nie przejmują kontroli nad funduszami konsumenckimi”.

Ostatnia ustawa stworzy “bezpieczną przystań” dla podatników, którzy mają jakiekolwiek kryptowaluty. Ustawa uniemożliwiłaby Urzędowi Skarbowemu (IRS) nakładanie jakichkolwiek kar na podatników, którzy deklarują zyski z tokenów. Przynajmniej do czasu, gdy IRS zapewni jasne wskazówki, w jaki sposób podatnicy mogą zgłaszać takie zyski i się z nich rozliczać.

Grupa wsparcia Blockchain

Działania Emmera zbiegają się z faktem mianowania go współprzewodniczącym Blockchain Caucus. Jest to grupa ustawodawców skupiających się na rozwijaniu technologii łańcucha bloków poprzez ustawodawstwo w izbie niższej rządu USA.

“Jestem dumny z przyłączenia się do moich kolegów, którzy poprowadzą Kongres, aby decydenci i przemysł mogli współpracować, aby zrealizować tę obietnicę i uwolnić swój potencjał gospodarczy w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie”, powiedział Foster w oświadczeniu.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here