Naga MarketsCapital Hilll, budynek amerykańskiego KongresuWiększość kryptowalut nie powinna być regulowana przez krajowy organ nadzoru rynku papierów wartościowych – uważa amerykański kongresman Darren Soto.


Soto uważa, że kryptowaluty powinno być nadzorowane przez Komisję Handlu Towarami i Kontraktami Terminowymi (CFTC) oraz Federalną Komisję Handlu (FTC). Błędem jest klasyfikowanie ich jako papierów wartościowych, a tym samym umieszczanie pod władzą Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC).

Bądź przyjacielem kryptowalut

Soto jest członkiem amerykańskiej Izby Reprezentantów. Niedawno zainicjował działania wraz z kongresmanem Tedem Buddem, które miały stworzyć i promować mądre przepisy dla rynku kryptowalut.

Polityk uważa, że temu obszarowi potrzebne są takie rozwiązania legislacyjne, które nie będą ograniczały jego innowacyjności. W jego opinii ten rynek potrzebuje po prostu “lżejszych” przepisów. Podkreśla, że SEC powinien regulować papiery wartościowe, a kryptowaluty zasługują na “lekki dotyk” ustawodawcy.

Soto przeciwstawia się jednocześnie rygorystycznym regulacjom, które ponoć mają na celu utrzymanie globalnej konkurencyjności Stanów Zjednoczonych:

“Czasem przyjmujemy za pewnik, że dolar amerykański jest podstawą światowej gospodarki, i tworzy stabilność i przewagę […] W miarę jak [dana] kryptowaluta staje się bardziej wykorzystywana, ta przewaga może zniknąć…”

Jak regulować?

Ponieważ w USA nie ma obecnie żadnego osobnego organu regulacyjnego, który nadzorowałby rynek cyfrowych walut, władze długo debatowały nad tym, czy lepiej klasyfikować wirtualne waluty jako towary czy papiery wartościowe. Przykładowo, CFTC określiło niektóre główne kryptowaluty jako towary – w szczególności Bitcoina (BTC).

W międzyczasie kilku znanych amerykańskich prawników i polityków utrzymywało, że większość tokenów sprzedanych za pośrednictwem początkowych ofert monet (ICO) należy uznać za papiery wartościowe, podporządkowując je jurysdykcji SEC.

Internal Revenue Service ze swojej strony poinformowało, że dla celów podatku federalnego zdecydowano się traktować kryptowaluty jako własność.

 

Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here